.

.

Hokycusvi Насмевка Облак Печатени Лажни Нокти Краток Целосно Покривање Лажни Нокти Совети 24Pcs/Сет со Течен Лепак

Hokycusvi Насмевка Облак Печатени Лажни Нокти Краток Целосно Покривање Лажни Нокти Совети 24Pcs/Сет со Течен

мислење на клиентот:

DEN 167.76
Достапност
Во достапна форма

24 Компјутери лажни нокти : Различна големина лажни нокти, одговара за секоја жена девојки.Лажни Ноктите се направи лесно : Лесно да се однесуваат и да ги отстраните.И таму се упатствата за користење на пакетот.Сафет на вашите природни нокти : Лажни нокти патувања без опасни хемиски процес.Акрилик-исполнет технологија за трајни носат.Секој пакет доаѓа со еден мал шише од лепило.Примена : 1.Датотеката страни и cuticle област за точна одговара со нокти стап; 2.Чисти ноктите на било полски масло со acetone-базирани полски смена; 3.Одберете ја точната големина на ноктите за секој прст; 4.Се применуваат лепак налепници на нокти; 5.Со почеток во cuticle, притиснете на 6.Датотеката и обликот на вашите нови нокти, ако е потребно.Отстрани Совети : ставете ги вашите нокти во топла вода за 2 минути и ноктите налепница може да се отстрани полесно.Не го отстраните нагло и тоа може да предизвика штета на вашиот ноктите површината. *Вие не мора да се обиде многу тешко.Вие само треба да се откажат, само себе си.Вашиот избор ќе се одржи на ноктите се безопасни од било лак.Може брзо убавина до вашите нокти во секое време и секаде, без алатки. *Ако големината на вашите нокти се поголеми од другите, можете да изберете долго лажни нокти во нашата продавница. 1. *Ние Ќе ги Обезбеди Следните Содржини : -> 24 x компјутери лажни нокти совети -> 1 buc лепак налепници(со сите големини) 2. *Спецификација(Ширина) : -> 1.8 cm*2 парчиња,1.7 cm*2 парчиња,1.6 см*2 парчиња,1,5 см*2 парчиња -> 1.4 cm*2 парчиња,1.3 см*2 парчиња,1.2 см*2 парчиња,1.1 cm*2 парчиња -> 1.0 cm*2 парчиња,0.9 cm*2 парчиња,0.8 cm*2 парчиња,за 0,7 cm*2 парчиња. 3.*Прилики : Посебни за сладок свадба невестата, партија,секојдневниот живот и така натаму.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите