.

.

DASGIRL Stiletto Лажни Ноктите Совети 504pcs Јасно Акрилик Лажни Ноктите Stiletto Форма Притиснете На Ноктите Совети За Нокти Продолжување Помине Уметност, Дома, DIy Ноктите Салон

DASGIRL Stiletto Лажни Ноктите Совети 504pcs Јасно Акрилик Лажни Ноктите Stiletto Форма Притиснете На Ноктите

мислење на клиентот:

DEN 227.76
Достапност
Во достапна форма

☞Лесен За Користење : DASGIRL помине совети имаат совршена должина и дебелина, и ако мислите дека тоа е премногу долго за вас, можете да намали тоа со ноктите clipper .Тоа е лесно да се обликуваат,датотека и боја за да ги прави вашите нокти повеќе убава и згодна. ☞Дизајн : DASGIRL помине совети за користење на половина-стап дизајн, кој може да се прошири на вашиот должина на ноктите , се направи вашите нокти повеќе елегантна и шармантна. ☞Различни Големини : DASGIRL помине совети се чуваат во нумерирани кутии со 12 различни големини, така што е погодно да го изберат најсоодветен големина која одговара на вашите секој прст. ☞Високо-Квалитетни : Направен од висок квалитет на ABS ,кој е еден вид на заштита на животната средина материјал, немаат мирис,без мирис и не штети на ноктите или тело. ☞По Продажбата на : Нема причина за враќање или замена во рок од 90 дена .Без разлика што разумот не ви се допаѓа DASGIRL помине совети , pls дозволете ни да знаеме и ние ќе ви ги даде задоволителен одговор или ви испрати замена.DASGIRL Ноктите започна во Лос Анџелес, со мисија : да Те Направи Сите времиња Сјај!Бидејќи ние разбираме дека би сакале да имаат сите видови на сопствени помине производи, DASGIRL точно ли опфатени со високо професионална помине совети материјали и производство куќи кои ние одржување на тесни контакти со ветеринар и секојдневно, така што тие поминуваат нашите строги избор постапка.Без разлика каде и да сте, кои и да сте, и она што ви се страстни, ние сакаме да бидеме во можност да ви обезбеди со сопствени помине екстензии кои ви помогне да се Изразуваат.Како да се користи?.Чекор 1 : Датотека страни и cuticle област за точна одговара со нокти стап.Чекор 2 : Чисти ноктите на било полски масло со acetone-базирани полски смена.Чекор 3 : Одберете ја точната големина на нокти, за секој прст.Чекор 4 : се Применува лепак за нокти.Чекор 5 : се Применуваат тенок слој од лепило за нокти.Чекор 6 : Започнување на cuticle, притиснете на & задржете 5 секунди.Чекор 7 : Датотека и обликот на вашите нови нокти, ако е потребно.Чекор 8 : се Применува лак, дизајн свој стил и модел.Чекор 9 : Заврши.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите