.

.

Cecine Бедрото Господар, Бутните Мускули Фитнес Опрема, Нога Тренер, Почетен Салата за Вежбање, Најдобро за Обликувањето на Телото

Cecine Бедрото Господар, Бутните Мускули Фитнес Опрема, Нога Тренер, Почетен Салата за Вежбање, Најдобро за

мислење на клиентот:

DEN 383.76
Достапност
Во достапна форма

Материјал : Зелена ПВЦ материјали, Заштитна пена рачка, Висока густина лист пролет, Не се деформирани.Дизајн : Компактен дизајн, Лесен и пренослив, S-облик дизајн, Добра еластичност и цврстина, Анти-падот и издржливи.Функција : За остварување на бутовите, рацете, грбот и задник, губење на Тежината на бутовите, форма надколеницата, рацете и грбот.Карактеристики : Удобно да се одржи, Силна пот апсорпција перформанси, Зголемено триење и безбедност, Кожата-пријателски, Подобрување на заеднички флексибилност и мобилност. ➤ Задоволството на клиентите Гаранција : за Време на транспортот, пена, може да бидат оштетени.Во овој случај, или ако имате било каков сомнеж со нашиот производ, дури и да не сте задоволни од производот што сте го добиле, само се чувствуваат слободни да кликнете на "продавачот контакт" копчето во вашата сметка да ни e-mail.Ние ќе ви одговори веднаш штом ќе може да и се обидуваме се потрудиме да се направи сте задоволни.Опис на производот : 1.Зелена ПВЦ материјал, со задебелени букви челик пролет, силни и издржливи, густа пена, висока густина лист пролет, лесно да тенок надолу, се безбедни за употреба.2.Нашите производи се погодни за сите возрасти и фитнес нивоа.Да се направи подобро е нашата цел.3.S-во облик на кривата, компактен дизајн, лесен и пренослив, нека ви обликот на вашето тело во секое време.4.Убава, флексибилни, и секогаш подготвен за вашата сила за обука кога ќе седите на вашето биро и да работат, или дури и гледање ТЕЛЕВИЗИЈА на каучот.5.Подобрување на заеднички флексибилност и мобилност.Едноставен и разновиден Тренинг Алатки за Вежбање Дома, на Отворено или во движење.Вежба на бутовите : Чекор 1 : Лежат на грб на јога мат.Чекор 2 : се Наведнувам колена за околу 45 степени.Нозете треба да биде рамно на подот.Чекор 3 : Ставете го обука алатка помеѓу вашиот внатрешната страна на бутините.Позицијата на обука алатка треба да се направи да изгледа како превртено "V" форма.Чекор 4 : Ставете надколеницата.Дури и ако обука алатка движи само неколку инчи, сепак ќе бидете на вашиот бутните мускули.Како што времето одминува, кога со користење на опрема, стискаш тешко да го помрднувајте уредот понатаму навнатре.Чекор 5 : Направете 15 до 20 повторувања.Да се зголеми силата, се изврши бавно се повторува или да ја паузирате момент кога секој се повторува достигне максималното ниво можете да направите.Вежбање на Рацете и Градите : Чекор 1 : Задржете ја рачката на опрема во пред вас.Можете да седат или стојат.Чекор 2 : осигурајте се дека опремата е поставен правилно, како што се притисни навнатре, така што во средината на "V" облик турка надвор, не навнатре или кон градите.Чекор 3 : им Помогнам на рачки заедно додека се движат вашите колена да страни.Чекор 4 : Направете 15 до 20 повторувања.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите