.

.

TBXL Педалата Exerciser со Мултифункционални LCD Дисплеј, Мини Рака и Нога Вежба Велосипед Преносни Стационарни Peddler Машина за Стари Мажи Жени

TBXL Педалата Exerciser со Мултифункционални LCD Дисплеј, Мини Рака и Нога Вежба Велосипед Преносни Стационарни

мислење на клиентот:

DEN 7955.28
Достапност
Во достапна форма

[Најдобри Exerciser за Вас] Оваа мини педалата exerciser може да помогне да се зајакне рацете и нозете, подобрување на циркулацијата, издржливост и ослободување на притисокот за поголема концентрација. [Прилагодливи Тренингот Интензитет] Лесно да се прилагоди на отпор ниво со тензија knob да ги задоволат вашите потреби.Оваа педалата exerciser е одличен избор за почетници и совршен за рехабилитација по операција или повреда. [НЕ се лизга Нозе] НЕ се лизга нозе се обезбеди педалата exerciser останува во место на било која површина, вклучувајќи какви било tabletop, тепих или тешко подни површини.Секој на возилото, исто така, има nonslip површината со прилагодливи пети циклуси за дополнителна удобност и безбедност. [Мултифункционален LCD Дисплеј] Оваа мини вежба велосипед придава LCD екранот, податоци како ВРТЕЖИ во минута, време, брзина, растојание и калории изгорени се лесно да се добие додека ги користите. [Широко се Користи] виткање на возилото exerciser може да се користи во канцеларијата, како и дома, за општа вежба, физикална терапија и рехабилитација.Користат за време на вашиот телефон, гледање телевизија или играње на видео игри да вклучуваат корисна вежба во вашиот ден.Педали за вршење рака и нога вежби (возилото).Индициран за мускулите рехабилитација, физиотерапија апликации, стари лица или лица со намалена подвижност.Против пролизгување нозе и прилагодлив интензитет на вежбање.Идеален за вежби дома, на работа, во канцеларија, итн.Двоен модел, со педали за нозе и раце, со што се овозможува комплетна вежба на целото тело.Спецификација : Состојба : 100% Сосема Нов Материјал : Задебелена челични цевки Димензии(L * W) : Прибл. 41* 42cm / 16.14 и делови * 16.53 во Нето тежина : 8kg Обука метод : на горниот и долниот екстремитет обука Брзина спектар : слободно прилагодливи Употреба прилики : дома физикална терапија рехабилитација, физички вежби Соодветна за публиката : стари лица, на обновата група, непријатностите на рацете и нозете, екстремитетите и слаби луѓе ❤ Забелешка : Ако имате било какви прашања или проблеми, ве молиме да се чувствуваат слободни да не контактирате преку е-маил и ние ќе се вратам на вас во рок од 24 часа.

Клучни карактеристики

Condition:
100% Brand New
Material:
Thickened steel pipe
Dimensions(L * W):
Approx. 41* 42cm / 16.14 * 16.53 in
Net weight:
8kg
Training method:
upper and lower limb training
Speed range:
freely adjustable
Use occasions:
home physical therapy rehabilitation, physical exercise
Suitable for the crowd:
the elderly, the rebuilding group, the inconvenience of the hands and feet, the limbs and the weak people
❤ Note:
If you have any questions or problems, please feel free to contact us by email and we will get back to you within 24 hours.

Им се допаѓа и на купувачите