.

.

Мат Керамички Соја Потопување јадење,Повеќенаменски Порцелански Сос Јадење Мини Страна Леќата сад Суши Соја Потопување Чаши Едноставен Стил Сет од 6 Црна (Црна)

Мат Керамички Соја Потопување јадење,Повеќенаменски Порцелански Сос Јадење Мини Страна Леќата сад Суши Соја

мислење на клиентот:

DEN 383.76
Достапност
Во достапна форма

Направени од високо квалитетна керамика.Кадмиум и ОЛОВО слободни, микробранова печка, рерна, фрижидер и машина за миење садови безбедно.Дијаметар : 3.3 инчен/8.5 см, Висина : 1 инчен/2.5 cm.Добро за дома или во ресторан употреба,тоа го прави на вечера повеќе интересни и уникатни.Користат заедно или посебно да им служи на несакани јадења како, пире од компири и зеленчук или овошје се допаѓа, pretzles и tortilla чипови.Погоден за држење потопување сосови,мелено ѓумбир,лук,оцет,масло,сол,салата соја сос,wasabi,чили нафта и така натаму.Оџакот добро, зафаќа никаков простор, и издржлив, лесен за чистење, салата и ketchup дури и не дамка нив.Боја : Црна.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите