.

.

99 Осветлување трговија на Големо 5M/ 16.4 FT 12V LED Неонски Знак Flex Јаже Светлина Знак за Рекламирање Писмо Знаци и Дома Декорација (Зелена, 612mm)

99 Осветлување трговија на Големо 5M/ 16.4 FT 12V LED Неонски Знак Flex Јаже Светлина Знак за Рекламирање Писмо

мислење на клиентот:

DEN 287.76
Достапност
Во достапна форма

Ова е една боја LED Неонски флексибилна лента на која целото тело направени од силикон материјал,доста мека дека може да се наведнуваат тоа лесно да се направи еден мал знак или лого или употреба на ТВ назад светлина. 5 метри во ролна полна со квалитетни пластични случај,постојат 12 бои наведени како подолу(бела,топло бела, сина, зелена, црвена, портокалова, розова,виолетова, мраз сина лимон жолта и RGB).Оксидација отпор & заштита на животната средина,Многу добар пренос на светлината .Огноотпорни и ладно отпор,гаранција 3 години сечење На единица должина е 2.5 cm (5cm по единица кога тоа е 24 V верзија) сајт кои се однесуваат на црна марка од страна на лента. 360-степен на флексибилност, погодно DIY или наутро дизајн за различни страни, страните, фестивали, продавница дизајни, прозорецот прикажува, различни архитектонски бои и повеќе Внатрешна и надворешна употреба барања.Грижете се-Бесплатно Гаранција : 50000 часа долг животен век со 12 месеци гаранција плус 30 дена задоволство или да се вратат гаранција, 100% пари назад.Спецификација : 1.LED Type : SMD2835 2.Боја Рендерирање Индекс : CRI>80 3.Ширина × Дебелина(мм) : 6x12mm, 8x16mm 4.LED количина : 120 LED/Метар 5.Лумен Излез : 1000 LM/Метар 6.Боја на Располагање : црвена/жолта/сино/зелено/бела(2700-15000 K),црвена роза/виолетова,мраз сина 7.PCB Поддршка : двострано Лепило поддршка 8.Влезен Напон (V) : DC 12 V 9.Wattage : 7.2 Вати/Метар 10.Пред-инсталации : 15cm Црвена/Црна Доведе жица на крајот на лента 11.Заштита Одделение : водоотпорен за надворешна или внатрешна употреба Предност : - Лесно да се наведнуваат ( може да се направи за Advertisng Знаци и имиџот на вашата сакате) -Оксидација отпор & заштита на животната средина -Многу добар пренос на светлината -Fireprood и ладно отпорност на Примена : 1. LED неонски знак 2. Отворено зградата декорација 3. Затворен дома ,продавница ,трговски центар и ТВ Назад LIghti декорација 4. Секаде треба ова видови на неонски лента.

Клучни карактеристики

1.LED Type :
SMD2835
2.Color Rendering Index:
CRI>80
3.Width × Thickness(mm):
6x12mm, 8x16mm
4.LED quantity:
120LED/Meter
5.Lumen Output:
1000LM/Meter
6.Color Available:
red/yellow/blue/green/white(2700-
15000K),rose red/purple,ice blue :
7.PCB Backing:
Double-sided Adhesive backing
8.Input Voltage (V):
DC 12V
9.Wattage:
7.2Watt/Meter
10.Pre-wiring:
15cm Red/Black Lead wire at one end of the strip
11.Protection Grade:
waterproof for outdoor or indoor use
Advantage:
- Easy to bend ( you can make for Advertisng Signs and image of your want) :
-Oxidation resistance & environmental protection :
-Very good transmission of light :
-Fireprood and cold resistance :
Application:
1. LED neon sign :
2. Outdoor building decoration :
3. Indoor home ,store ,shopping mall and TV Back LIghti decoration :
4. Anywhere need this kinds of neon strip :

Им се допаѓа и на купувачите