.

.

99 Осветлување Фабрика трговија на Големо 2835 120leds/m 6x12mm 12V Led Силикони Неонски Flex Лента на Светлина,LED Неонски Знак за Соба Дома Партија Свадба Декорација Божиќ Подаро?

99 Осветлување Фабрика трговија на Големо 2835 120leds/m 6x12mm 12V Led Силикони Неонски Flex Лента на Светлина,LED

мислење на клиентот:

DEN 1166.40
Достапност
Во достапна форма

На силиконски материјал и DC12 V направи нашата светла многу безбедно да се допре, се сече, се прошири, splice или да го инсталира без ризик од електричен шок. 5 метри во ролна полна со квалитетни пластични случај,постојат 12 бои наведени како подолу(бела,топло бела, сина, зелена, црвена, портокалова, розова,виолетова, мраз сина лимон жолта и RGB).Оксидација отпор & заштита на животната средина,Многу добар пренос на светлината .Огноотпорни и ладно отпор,гаранција 3 години сечење На единица должина е 2.5 cm (5cm по единица кога тоа е 24 V верзија) сајт кои се однесуваат на црна марка од страна на лента.Флексибилност, погодно DIY или наутро дизајн за различни страни, страните, фестивали, продавница дизајни, прозорецот прикажува, различни архитектонски бои и повеќе Внатрешна и надворешна употреба барања.Грижете се-Бесплатно Гаранција : 50000 часа долг животен век со 12 месеци гаранција плус 30 дена задоволство или да се вратат гаранција, 100% пари назад.Спецификација : 1.LED Type : SMD2835 2.Боја Рендерирање Индекс : CRI>80 3.Ширина × Дебелина(мм) : 6x12mm, 8x16mm 4.LED количина : 120 LED/Метар 5.Лумен Излез : 1000 LM/Метар 6.Боја на Располагање : црвена/жолта/сино/зелено/бела(2700-15000 K),црвена роза/виолетова,мраз сина 7.PCB Поддршка : двострано Лепило поддршка 8.Влезен Напон (V) : DC 12 V 9.Wattage : 7.2 Вати/Метар 10.Пред-инсталации : 15cm Црвена/Црна Доведе жица на крајот на лента 11.Заштита Одделение : водоотпорен за надворешна или внатрешна употреба Предност : - Лесно да се наведнуваат ( може да се направи за Advertisng Знаци и имиџот на вашата сакате) -Оксидација отпор & заштита на животната средина -Многу добар пренос на светлината -Fireprood и ладно отпорност на Примена : 1. LED неонски знак 2. Отворено зградата декорација 3. Затворен дома ,продавница ,трговски центар и ТВ Назад LIghti декорација 4. Секаде треба ова видови на неонски лента.

Клучни карактеристики

1.LED Type :
SMD2835
2.Color Rendering Index:
CRI>80
3.Width × Thickness(mm):
6x12mm, 8x16mm
4.LED quantity:
120LED/Meter
5.Lumen Output:
1000LM/Meter
6.Color Available:
red/yellow/blue/green/white(2700-
15000K),rose red/purple,ice blue :
7.PCB Backing:
Double-sided Adhesive backing
8.Input Voltage (V):
DC 12V
9.Wattage:
7.2Watt/Meter
10.Pre-wiring:
15cm Red/Black Lead wire at one end of the strip
11.Protection Grade:
waterproof for outdoor or indoor use
Advantage:
- Easy to bend ( you can make for Advertisng Signs and image of your want) :
-Oxidation resistance & environmental protection :
-Very good transmission of light :
-Fireprood and cold resistance :
Application:
1. LED neon sign :
2. Outdoor building decoration :
3. Indoor home ,store ,shopping mall and TV Back LIghti decoration :
4. Anywhere need this kinds of neon strip :

Им се допаѓа и на купувачите