.

.

Cell4less Назад Стакло Компатибилен со iPhone 11 Про W/Полно Тело, Лепило, Отстранување Алатка, и Широк Камера Дупка за Побрзо Инсталација (Простор Сив)

Cell4less Назад Стакло Компатибилен со iPhone 11 Про W/Полно Тело, Лепило, Отстранување Алатка, и Широк Камера

мислење на клиентот:

DEN 2179.20
Достапност
Во достапна форма

????ОЕМ квалитет стакло назад батеријата вратата маска за i Phone 11 про .Секоја серија е страна тестирани, се проверуваат и се загрози тест одобрени.Замена назад стакло е повеќето достапни и најбрз начин да го добиете вашиот телефон бараат нови повторно. ????Сите превозници се компатибилни со овој домување назад стакло и ќе одговара на i Phone 11 про совршено.Оваа назад стакло ќе не одговара i Phone 11 или i Phone 11 про макс па ве молиме двојно проверете ги вашите модел број и назив пред да нарачате.Види опис за совети околу тоа како да се најде модел број. ????Инсталација на ОЕМ квалитет назад стакло не е брз и лесен за работа, без оглед на она што другите може да се каже.Можете да DIY овој проект со некои од основните алатки, како што се топлина пиштол, отстранување алатка, а некои безбедност очила.Ние нудиме некои основни видео инструкции но со секој електронски поправка - консултирајте се со стручно лице. ????Сè вклучени - Ние обезбеди најдобар квалитет назад стакло на пазарот со најсилните и најдобро дизајниран лепило за да се создаде водоотпорен печат.Нема инструмент за полнење се потребни, па не трошете пари на нив.Ние обезбедуваме отстранување алатка и да обезбеди топлина пиштол и безбедност очила. ????Гарантиран квалитет на производ и услуга!Сите наши назад стакло е поддржана од страна 's купување заштита.Стаклото ќе пристигне непроменети и ќе се вклопуваат или ќе добие целосна наплата со едноставно враќање.Нашиот тим за поддршка е во режим на подготвеност тука во САД.Производ : i Phone 11 Про назад стакло замена на комплет Карактеристики : - Компатибилен со сите превозници за i Phone 11 Про Б - Целосна back лепило од најдобрите лепило снабдувач во светот C - ОЕМ квалитет и одговара за совршен реставрација на Она што е во пакет? 1 - сосема нов ОЕМ квалитет СТАКЛО назад стакло да се вклопи во вашиот телефон совршено 1x ( cid) 2 - Специјалитет отстранување алатка 1x 3 - Обичај дрво кутија дизајниран да ги заштити вашите стакло од нашата врата твое 4 - Видео инструкции ( ние обезбеди некои основни видео инструкции за повеќето модели, но ние ве советуваме да направи некои истражувања, пред да започнеш) ВАЖНИ СОВЕТИ И ФАКТИ СЕ : - Да ова е вистински стакло.Не, тоа не е пластика Б - Било кој телефон repair треба да се заврши од страна на професионални, ние препорачуваме на сите i Phone назад стакло поправки се направи со користење на специјализирани ласерски машина за најдобри резултати.C - Ако се решите да го направите ова поправка себе, тогаш ве молиме исклучете го вашиот телефон и се стави долу крпа или заштитете го вашиот екран на некој начин.Мали стаклени парчиња ќе го изгребат екранот предизвикувајќи штета.Ние лично се допаѓа да се покрие целиот екран во сликари лента Д - При користење на топлина пиштол за да се загрее на задниот дел од стакло, бидете внимателни да не се задржи на едно место за премногу долго, тоа ќе предизвика оштетување на внатрешни делови.E - Ние не сме одговорни за DIY грешки и нема да биде одговорен за телефонот замена, ако ти се скрши вашиот телефон.Ние секогаш препорачуваме да се консултирате со телефонот поправка специјалист пред да направите било поправки.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите