.

.

Fielect 5pcs Тестер Шрафцигер, Коло Тестер Пенкало Електричен Контакт Тестер на Напон Двојна Глава Слот Филипс Шрафцигер Детектор на AC 100-500V Јасно

Fielect 5pcs Тестер Шрафцигер, Коло Тестер Пенкало Електричен Контакт Тестер на Напон Двојна Глава Слот Филипс

мислење на клиентот:

DEN 251.76
Достапност
Во достапна форма

【Параметар】- Тест Напон : 100-500 V; Коло Тип : AC; Display Mode : Неонски Цевки; Тест Главата Тип : Рамна глава; Посебна Функција : Дупчиња,Филипс Шрафцигер;Вкупна Должина : 150mm/5.85";Пол Должина : 50mm/1.95". 【Неонски Цевка Светлина на Екранот】- неонски цевка светлина на колото пенкало ќе светлината кога пенкало детектира напон; колку е поголем напон, посветла неонски цевка светлина. 【Тоа како да го Користите】- Кога ќе го користите напон тест electroprobe,пред тестирање,потребно е да го внесете шрафцигер до дното,држете го прстот во однос на крајот од дршката.Неонски цевки се врти светлина кога постои електрична енергија и да работат безбедно. 【Две Употреба】- Два видови на апликации,еден за мерење на електрични кола penand другите за шрафцигер.Два типа на шрафцигер совети на двете крајот на метални шипки-дупчиња и крос-прекин.Кога ќе се повлече од метални шипки,ве молиме внесете го род до најдлабоките позиција да се направи целосна контакт. 【Топло Совети】- AC коло тестер детектор на светлина е за внатрешна употреба и за да се избегне силна светлина.Тест Шрафцигер, Детектор На Напон Пенкало Светлина Коло Тестер На Електрична Тест Пенкало Screwdriver Features : 1.Електрични пенкало шрафцигер е со 4.0 mm/0.16" отворот за главата, работен напон е глобална напојување за AC100-500 V.2.Тие се дизајнирани за electricians.Автоматски детектира и покажува и стандарден напон овозможувајќи широка примена.Може да се користи како шрафцигер. 3.Наменет за откривање на стандарден напон во кабли, кабли, прекинувачи, осветлување тела, прекинувачи, места и жици.Исто така одлични за детекција на напон во сигурност, забава, комуникации, животната средина контрола и системи за наводнување.Спецификации : Име на Производ : Коло Tester Model : Dual-раководител двојна намена контакт тестер SP-0220 Material : Хром Vanadium Челик,Plastic Product тип : Контакт type Color : Жолта,Транспарентен,Silver Package Содржина : 5 Компјутери x Коло Тестер.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите