.

.

DaFuRui dc Напон Екранот,6pcs Мини Дигитален Voltmeter 0.36 Инчен Три-Жица DC 0-100V Тестер на Напон Обратна Поларитетот Заштита и Точни Притисок Мерење(Црвена/Зелена/Сина)

DaFuRui dc Напон Екранот,6pcs Мини Дигитален Voltmeter 0.36 Инчен Три-Жица DC 0-100V Тестер на Напон Обратна

мислење на клиентот:

DEN 287.76
Достапност
Во достапна форма

★【Одличен Квалитет】Дигитални Voltmeter DC 0-100 V 0.36 Инчен Три-Жица Тестер на Напон Метар,Инсталирате дупка : 23 * 14.2 mm. ★【Откривање на Напон】DC0-100 V; погонски Напон : 4.0-30 V; Откривање Стапка : ≥ 200 г/Време;на Точноста : 3‰(+/- 1 збор);Оперативни температура : -10 ~ +65 ℃. ★【Заштита Дизајн】Обратна Поларитетот Заштита,На метар нема да изгори надвор ако обратна поларитетот е да се примени, но на екранот ќе се прикаже ништо. ★【Многу Висока Прецизност】прецизност автоматското приспособување ,кога помалку од 10 V точни да 0.01 V, повеќе од 10 V точни за 0,1 V. ★【Многу Лесен За Употреба】Мали во големина и лесен во тежина,сосема лесно и практично да се спроведат.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите