.

.

22 Листови DIY Нога Нокти Пакување, Налепници за Жените Девојка 3D самолепливи Сјајот Цвет Убава Ноктот Декорација (P)

22 Листови DIY Нога Нокти Пакување, Налепници за Жените Девојка 3D самолепливи Сјајот Цвет Убава Ноктот Декорација

мислење на клиентот:

DEN 71.76
Достапност
Во достапна форма

Водоотпорен, тоа може да траат од 4 до 7 дена (од еден час по фолија е завршена).Безбеден за употреба, дури и бремени жени може да ги красат свој стил.Само-подобрување.Лесно да се примени, се направи себе си убава ноктите.Пакет Содржина : 1 PC (вклучувајќи и 22 мали налепници).Ако имате било какви прашања, ве молиме да се чувствуваат слободни да не контактирате преку е-маил, ние ќе ви одговори во рок од 12 часа!.Како да го користите : 1. Датотеката ноктите однапред и да се поттикнат да се врати на епидермисот за подобри резултати.По чистење на ноктите, не површината на ноктите повторно! 2. Изберете соодветна големина (намалување на точната големина, ако е потребно), кора исклучување на транспарентен филм, и потоа ставете лак налепница на преминал на бела хартија. *Имајте на ум : не задниот дел на лак за да се избегне масло на кожата. 3. Место круг на работ на дното од ноктите и притиснете тоа лесно. *Имајте на ум : не се однесуваат на мрежите и кутикулите. 4. Нежно откине вишокот дел и уреденост на работ на ноктите. 5. Притиснете на површината на ноктите постојано да издувниот воздух, и се применуваат лак налепници цврсто.Пакет Содржина : 1 PC (вклучувајќи и 22 мали налепници).

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите