.

.

Аризона Бејзбол Waterslide Помине Уметност Decals - Салон Квалитет

Аризона Бејзбол Waterslide Помине Уметност Decals - Салон Квалитет

мислење на клиентот:

DEN 107.76
Достапност
Во достапна форма

Салон За Квалитет Waterslide Помине Уметност Decals.Лесно да се примени инструкции се вклучени со секој лист.Повеќе големини вклучени на 5.5" X 3" лист.Професионално печатени во Милвоки.со, WI.САД.Задоволство загарантирани!.Овие салон квалитет помине уметност decals се совршен начин да се покаже вашиот тим гордоста на оваа игра лето! 4 Лесни Чекори за Апликација : 1) Намалување на decal да одговара на нокти(s).Тие може да се користи на природни или вештачки нокти.За природните нокти, нанесете база на грб прво.За на доградба на акрилни нокти, на база на грбот не е потребно. 2) Ставете ја вашата decal во чаша со топла вода.Тоа ќе навивам нагоре, а потоа исправете повторно.Откако ќе се лежи рамно повторно, тие се подготвени да ја излизгате надвор од хартија поддршка и на вашите нокти.ЗАБЕЛЕШКА : ОВИЕ СЕ ИСПЕЧАТЕНИ НА ЈАСНА ФИЛМ, ПА НЕМА БЕЛО МАСТИЛО.За најдобри резултати се применуваат до бели или светло обоени ноктите. 3) Место на decal директно врз помине во саканата позиција. 4) Dab со сува марамица и да заврши со слој на јасни акрилик или на врвот на грб за да се печат.Овие decals се малку подебели од другите, бидејќи ние рака грб нив, што значи тие се многу издржливи.Тие нема да навивам или кинете во текот на апликацијата.Бојата нема да крварат како ќе се впие.Тие се исто така полесно да се manuever околу ноктите. 100% задоволството е загарантирано.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите