.

.

Детроит Оска - Пред & Задните Керамички накладките Замена за Infiniti G35 Nissan 350Z Altima Juke Sentra - 4pc Сет

Детроит Оска - Пред & Задните Керамички накладките Замена за Infiniti G35 Nissan 350Z Altima Juke Sentra - 4pc

мислење на клиентот:

DEN 1048.56
Достапност
Во достапна форма

Одговара : Специфични Модели - Проверете Fitment Приказ и Опис на Производот за Точни Информации.Комплет Вклучува : 4x Пред +& Задните Cermaic накладките.Authenic Керамички Накладките - Инсталација На Хардвер Вклучени.ПРЕМИУМ КЕРАМИЧКИ накладките - Трае подолго и имаат мазна тивка запирање на извршувањето дека е далеку подобри општиот метални влошки. 10 Години Гаранција.Комплет Вклучува : 2x Пред Керамички накладките (Хардвер Вклучени) - P-815 2x Задните Керамички накладките (Хардвер Вклучени) - P-905 Fitment : Замена за 2003 - 2004 Infiniti G35 Модели без Brembo Calipers Replacement за 2003 - 2005 година, Nissan 350 Z Модели без Brembo Calipers Replacement за 2007 - 2012 Nissan Модели Altima со 4 Door Replacement за 2005 - 2006 година, Nissan Модели Altima со исклучок SE-RReplacement за 2002 - 2004 година, Nissan Altima Replacement за 2011 - 2017 Nissan Juke Replacement за 2007 - 2017 Nissan Sentra Модели со исклучок на Спец VIntroduction : Детроит Оска е водечки глобален мало и дистрибутер на OE повторно произведени и нови резервни авто делови.Ние сме посветени на обезбедување на првиот-класа производи и одличен услуги на клиентите неверојатна вредност.Нашите брзо-проширување производ линија вклучува CV Оски, Тркала Центар & Лежишта, Суспензија & Шасија делови, Заврши Кочење Собранија, амортизер, Drilled & Дупчиња Кочница Rotors, Конвенционалните Кочница Rotors, Керамички накладките, Рек & Назабена Собранија, Менувачи, Вози Шахти, и повеќе.Со над 30 години работно искуство, ние сме горди на тоа дека милиони клиенти ширум светот се потпираат на Детроит Оска делови.Имаме две Метро Детроит storefront локации на северни и западни страни на градот.Нашиот предводник на локација, во срцето на Детроит е 8 Миле Патот, е комбинација на мало storefront и над 180,000 квадратни метри на магацин кој служи како нашите глобалниот дистрибутивен центар.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите