.

.

Источниот Брег Terpenes - Манго Флуидност Растителен Екстракт Diluent Liquidizer за Концентрати, Восоци, и Масла - Чист Органски Решение - да се Елиминира Употребата на СТР, ВФ, З?

Источниот Брег Terpenes - Манго Флуидност Растителен Екстракт Diluent Liquidizer за Концентрати, Восоци, и Масла

мислење на клиентот:

DEN 358.80
Достапност
Во достапна форма

100% NATRUAL : Флуидност Екстракт Diluent е направен на растителна основа екстракти.Не СТР, ВФ, PEG, синтетички хемикалии, конзерванси, или адитиви.ЧИСТА & ПОТЕНТЕН : треба само неколку капки на Флуидност Екстракт Diluent да го вклучите вашиот екстракт, да се концентрира, или distillate да тече нафта.ВЕГЕТАРИЈАНСКАТА & ОРГАНСКИ : Вашето здравје е improtant за вас.Менливоста Екстракт Diluent е направен од најздравите состојки.ЛЕСЕН ЗА КОРИСТЕЊЕ : Мешање на Флуидност Екстракт Diluent со твоите екстракт или концентрира е лесна : Само топлина вашиот производ за 10 секунди, се прелива во 0.1 ml да 0.5 ml на Флуидност во грам на екстракт, и се промешува.Произведено ВО САД : Поддршка на Американската бизнис.Менливоста Екстракт Diluent е извлечена, обработуваат и се испраќаат во сад.Менливоста МАНГО Liquidizer ќе се претвори вашиот distillate, се концентрира, или екстракт во мазна масло.Едноставно додадете неколку капки на Менливоста на вашиот производ, топлина, и се промешува.Тоа ќе се вклопуваат непречено и ќе остане помеша без дополнителни адитиви.Оваа верзија на Флуидност додава префинета МАНГО вкус.Тоа НЕ содржат ВФ, PEG, или СТР.Тоа е вегетаријанска храна, органско, на не-ГМО, и 100% правни светот!Направен во САД!Како да се користи Флуидност : Едноставно се меша во 0.1 m L да 0.5 m L во грам на вашиот омилен се концентрира, distillate, или екстракт.Нанесете малку топлина и мешајте додека не се постигне саканиот конзистентност.За Источниот Брег Terpenes : Ние сме создадени најчиста, највисок квалитет на производи за вашите екстракти, дестилати, и концентрати.Нашиот комерцијален формули не се достапни никаде на друго место.Без разлика што ќе се меша со нашите производи, вие само ќе треба капка ® за да се создаде совршена конзистентност.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите