.

.

StarTech.com USB-C Multiport Адаптер - USB-C Патување Клупа со 4K HDMI или 1080p VGA, Gigabit Ethernet, 5Gbps USB-3.0 - Прекинува, Ограничени Акции, & Замени со DKT31CHVL (DKT30CHV)

StarTech.com USB-C Multiport Адаптер - USB-C Патување Клупа со 4K HDMI или 1080p VGA, Gigabit Ethernet, 5Gbps

мислење на клиентот:

DEN 2855.76
Достапност
Во достапна форма

ЗАМЕНЕТ од СТРАНА на DKT31 CHVL : Нова верзија нуди истата порта функционалност, плус 10 Gbps USB-C брзина, дополнителни USB-C порта& екстра-долго 12" (29cm) приклучен кабел обезбедува продолжен дофат за да се намали port/конектор вирус. 4-ВО-1 ПРЕНОСНИ КЛУПА : Овој USB C multiport адаптер за да го 4 K 30 Hz HDMI или 1080p VGA видео приказ за еден монитор, USB-A (USB 3.1 Генералот 1 5 Gbps) порт & Gb E за USB-C лаптопи, таблети, паметни телефони.ШИРОК УРЕД КОМПАТИБИЛНОСТ : Овој USB C патување dock е компатибилен со USB-C & Thunderbolt 3 (TB3) уреди како HP Спектарот & Elite Book, Dell XPS, Lenovo Yoga, Mac Book Pro & Mac Book Air и Chromebooks.ШИРОК ОПЕРАТИВЕН СИСТЕМ КОМПАТИБИЛНОСТ : USB Тип-C дигитални AV multiport адаптер е целосно компатибилен со големи оперативни системи како Windows, mac OS, Ubuntu и Chrome OS.КОМПАКТЕН & СВЕТЛО ДИЗАЈН : Ова преносни USB-C преносни мини докинг станица за лаптопи совршено се вклопува во торба за лаптоп или џеб за патување и работа од дома апликации.претворете го Вашиот Лаптоп Во Компактен работна Станица, Каде и да Работи Или да Оди, Додавање на Видео, Gigabit Ethernet, И Usb 3.0 Порт Преку Usb Тип-c (5gbps).Овој Usb-c Multiport Адаптери За Лаптопи Промени Начинот На Работа, Кога Сте Во движење.Тоа Ви Овозможува да се Создаде работна Станица Кога Ќе Патуваат, И Тоа е Еден Од Првите Multiport Адаптери Да се Интегрираат Usb Тип-c Домаќин Конекција.Сега, Можете Да Се Создаде Постојана Или Привремена Работна Станица Речиси Каде И Да Одите.тоа е Разноврсна И Преносни Начин да Ви Помогне Да Поврзете Дополнителни Уреди во Вашиот Порт-ограничен Лаптоп (на Пример, Вашиот Dell Прецизност, Dell Xps, Samsung Галакси Tabpro S, Или Google Chromebook) со Користење на Својата Следна генерација на Usb-c Порта, Па Тоа е Совршен За Мобилни Работа.да Ги искористат Предностите На Usb-c Порта На Вашиот Laptopthis Multiport Адаптер Карактеристики Интегрирана И Лесен-за-користење на Usb Тип-c Connector.Да Преземе Целосна Предност На Usb-c И Дп Alt Режим, Адаптер Конвертира Видео И Податоци Можностите На Вашиот Лаптоп е Usb-c Порта Во Четири Индивидуални Пристаништа.Можете Да Заштедите Пари И да Го Користите Адаптер Со Вашиот Постоечки периферни уреди, И Со Својот Вграден Кабел, Нема Потреба Да Носите Посебна Домаќин Кабел.Адаптер Usb-c Connector Е Мал И е Реверзибилна, Што го Прави Поврзување На Вашиот Лаптоп Побрзо И Полесно.Сега, Можете Да Потрошите Повеќе Време На Работа, А Се Помалку Време За Поставување На Вашата Работна Станица.Плус, Можете Да го Поврзете Го Приклучокот Со Или Свртена Нагоре, Па Таму е Помал Ризик За Оштетување на Вашиот Лаптоп Порта.И Поради Тоа што Користи Usb-c, Адаптер Е Thunderbolt 3 Податоци Порта Компатибилни, Па Можете Да ја Поврзете со Вашиот Thunderbolt 3 Опремени Лаптоп.со избор На Погодни Карактеристики, Патнички Адаптер Е Идеален За Брзо Поставување Во Конференциски Сали Или Boardrooms.автобуска-погон, За Повеќе Преносливост И Помалку Aggravationfor Максимална Преносливост, Комбо Адаптер Consolidates Повеќе Пристаништа Во Еден, Лесен Обвивка.Бидејќи Пристаништа Се Комбинирани Во Еден Удобен Патнички Адаптер, Јо.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите