.

.

Прилагодливи AC да DC Адаптер за Напојување Конвертор dc 3-12v 2a Прилагодливи Адаптер Понуда за рутери led Ленти тв Кутија ЕУ

Прилагодливи AC да DC Адаптер за Напојување Конвертор dc 3-12v 2a Прилагодливи Адаптер Понуда за рутери led

мислење на клиентот:

DEN 1704.00
Достапност
Во достапна форма

Висока ефикасност, ниска потрошувачка на енергија, висока стабилност, overpressure, во текот на струја, преоптоварување краток спој заштита.Добар анти-мешање, на излез нарушување е многу мал, излезниот напон е стабилна, може да се продолжи работниот век на надворешни телефонски.Ние брод од Кина!.Ви треба 14 до 28 дена за да примите пакет!.Ве молиме да се чувствуваат слободни да не контактирате на прв доколку постои било каков проблем, и ние секогаш сме тука да ве поддржиме.Карактеристики 100% Сосема нов!Надгради регулирани напојување, направени од компактен PC+ABS инженеринг пластика, висока ефикасност, брзо полнење , ниска потрошувачка на енергија и анти-мешање.Прилагодливи напон моќ контролер, 3-12 V 2 A, само се прилагоди на потребните напон преку прекинувачот knob.Универзални AC/DC адаптер, напонски влез опсег на 100-240 V, погоден за различни земји и региони на напојување на побарувачката.Напреден дизајн, сигурно ќе ги заштитува вашите уреди од над напон, над сегашната, краток спој и со текот на температурата.Широко се користи за ЛЕР газа светлини, безжични рутери, DSL модеми, мрежа центри, прекинувачи, безбедносни камери, DC мотори, таблети, лаптопи, електрични фанови, set-top кутии, Двд-а, Дигитални тв-уреди, micro вежби, монитори, звучници и сл.Спецификации Материјал : PC+ABS Инженеринг Пластични Влезен Напон : AC 100-240 V, 50/60 Hz Излез Напон : DC 3-12 V, 100-2000m A(24 W) DC Конектор : 5.5*2.5 mm(компатибилен со 5.5*2.1 mm) На северниот Пол на DC Приклучок : Центар позитивниот(+), надвор негативниот(-) Приклучок Тип : Стандард ЕУ Кабел Должина : Околу 95cm/3.12 ft(DC 5.5 plug страна) 92cm/3.02 ft(AC plug страна) Вкупна Должина : За 2м/6.56 ft Внимание ве Молиме овозможи мала големина отстапувања поради човечка мерка.Пакет се Вклучени 1 x Адаптер.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите