.

.

Calypso Основите од Reston Лојд Акрилик Складирање пластични садови, Поставени на 3, Портокал

Calypso Основите од Reston Лојд Акрилик Складирање пластични садови, Поставени на 3, Портокал

мислење на клиентот:

DEN 749.76
Достапност
Во достапна форма

Јасно акрилик канистер се одлични за чување на храна, прибор, занает материјали и многу повеќе.Секој капак е херметички со заптивка да се задржи вашата храна свежа и има рачка за лесно отворање.Секој канистер има шарени капак за да одговара на вашата кујна и dinnerware décor.Сетот доаѓа со следниве големини; 72 оз. (8 3/4 шолји), 40 мл. (5 чаши), 28 оз. (3 1/2 шолји).На канистри гнездо во внатрешноста на најголемиот големина за лесно складирање; BPA free; машина за миење Садови безбедно.Reston Лојд е водечки производител и дистрибутер на прибор, од областа на емајлот на челични производи.За речиси 30 години, тие биле посветени на обезбедување на највисок квалитет на производи, со еднаков акцент на супериорни услуги на клиентите.Reston Лојд нуди широк спектар на предмети за домаќинството кои се координира со модели на популарните dinnerware производители.Reston lloyd ' s Calypso Основната линија е создаден за да направи нивната секојдневна корисни kitchenwares, во забава и светли бои.Reston Лојд донесе светли бои на пазарот над 40 години и продолжува да додадете нови бои.Reston Лојд само користи тековната движат бои за да се осигура дека вие сте ги нуди најдобри координирање houseware предмети.Додека некои бои се заменуваат со други лица од година во година, едно нешто останува иста, кој е сорта.Reston Лојд е само еден производители кои имаат над 12 стандардни бои на едно време.Calypso Основите вклучува предмети како што се емајлот на челик или прав обложени colanders во ПЕТ димензии!Колекцијата, исто така, содржи, тесто чинии, микробранова садови во собата, емајлирани садови, акрилик складирање, меламнин utensil, и многу повеќе!Започнете со собирање на вашата омилена боја денес и види што малку боја може да направи за вас.На јасни акрилик канистри се одлични за чување на храна, занает материјали, печење прибор, тоалет и бања прибор, и домашно милениче резерви.Без капак на канистри дури и може да се користи како utensil држачот.Секој капак има херметички печат да се задржи вашата храна свежа со трајни пластична рачка за лесно отворање.Секој канистер има шарени капак за да одговара на вашата кујна и dinnerware оркестарот.Комплет вклучува 3 пластични садови кои мерки 72 оз. (8 3/4 шолји), 40 мл. (5 чаши), 28 оз. (3 1/2 шолји).BPA free и машина за миење садови безбедно.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите