.

.

kingsea Дрво Наводнување Торба, 10 Литри ПВЦ Бавно Ослободување Наводнување Торбичка за Дрвја и Грмушки - Заврши со Пополни Капа и Наводнување капка по капка Emitters (3 Парч

kingsea Дрво Наводнување Торба, 10 Литри ПВЦ Бавно Ослободување Наводнување Торбичка за Дрвја и Грмушки - Заврши

мислење на клиентот:

DEN 983.76
Достапност
Во достапна форма

ИЗДРЖЛИВИ МАТЕРИЈАЛИ - Овие бавно ослободување наводнување кеси за дрва направен од флексибилни дебели ПВЦ материјал, кои се многу трајни и добро направена.Со патент дизајн, тие лесно може да се пренесе од едно дрво за следната.Веднаш ДО КОРЕНИТЕ - Ова наводнување торба го задржува нечистотијата околу дрвото влажна, но не багажникот значи, вие не треба да се грижите за предизвикувајќи вашиот дрвја изгние.Водата автоматски seeps преку мали дупки на дното и ќе бидат директно се апсорбира во кореновиот систем.ПРИЛАГОДЕНО ЗА НОВО ЗАСАДЕНИ ДРВЈА - Ова дрво наводнување торба е бавно ослободување наводнување торба која е совршен за ново засадени или се основани дрвја од 2" 8" во багажникот дијаметар, со гранки почетокот најмалку 25" од земјата или повисоко.ПОПОЛНУВАЊЕ ВО САМО неколку МИНУТИ Со 3.5" отворањето, ќе може да се пополни градина наводнување кеси со сад или црево со леснотија.Во споредба со конвенционалните методи,ова дрво наводнување торба во голема мера може да го намали вашето време и вода.ЛЕСНО ЗА ЧУВАЊЕ - Можете да zip дрвото наводнување торба исклучување на дрвја и чувајте го на суво место, како што се гаража или чување на барака во зима, а потоа zip назад во пролет.Препорачливо е да го вклучите торба главата надолу за да се исцеди контејнер за вода, оставени во зима како замрзнување може да предизвика оштетување. ✔️ 10 Литри Капацитет ✔️ Идеален за Нови Засадат ✔️ Поддржува Дрвја за Време на Сувата Сезона✔️ УВ Стабилен Материјал Обезбедува Долго Време Use SPECIFICATIONS : Име : Дрво Наводнување Bag Material : PVCINSTRUCTIONS : 1. Заврши торба околу основата на дрвото со патент се справи со свртена кон надвор и кон вас.2. Zip од земјата нагоре за да го запечати торба.3. Најдете пополни отворање кон врвот страна на кесата.Користете црево да започне пополнување торба со вода.4. Додека пополнување, повремено лифт торба со црна ремени да бидат исправени и фокусирани да се зголеми волуменот.5. Стоп за пополнување кога водата ќе достигне врвот на пополнување на отворање. 6. Рефил како што е потребно.ПРО-СОВЕТИ : 1. Ако повеќе вода волумен е потребно, или за поголем дијаметар дрвја, можете да приложите две кеси заедно.Дали ова со zipping на кеси заедно.2. Не се обидувајте да носат или проституција торба додека се полни. 3. Употреба на ниво на земјата, не на некоја падина.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите