.

.

ПРАТЕНИКОТ Пумпи 33259 FLOMAX8 2 x 2 Само Priming Центрифугални Пумпи, Леано Железо, Затворени се Неколку 145TC, 3 hp, 3 Фаза Мотор, 5.0 од не 'Рѓосувачки Челик Impeller, од не' Рѓосувачки Н?

ПРАТЕНИКОТ Пумпи 33259 FLOMAX8 2 x 2 Само Priming Центрифугални Пумпи, Леано Железо, Затворени се Неколку 145TC,

мислење на клиентот:

DEN 432.00
Достапност
Во достапна форма

Обновливите извори носат плоча.Нерѓосувачки челик диск ракав.Нерѓосувачки челик сврзувачки елементи.До 25' вшмукување лифт.Flomax 8 авто-priming Центрифугални пумпи се способни за создавање вакум доволно да се укине течности од височини до 25 метри над изворот.Откако се подготвуваат, пумпата е изградена во flapper Вентил ќе се одржи целосна колона на течност во вшмукување линија.На Flomax 8 pumpak е целосно да се составуваат и да ја стартувате тестирани пумпа крај тоа може да биде лесно заедно да се голем број на возачи, како што се хидраулични мотори, 56 C и 145 TC рамка мотори и гасни мотори.А имајќи пиедестал исто така е достапен за т-рамка мотор или појас диск.Стандардни опции вклучуваат Нерѓосувачки челик диск ракав, од не ' Рѓосувачки челик сврзувачки елементи, обновливите носат плоча, и полу-отворен динамички избалансирани Impeller.На Flomax серија на пумпи се најчесто се користи во индустриски, ОЕМ, земјоделски и морските апликации, како што се : bilge пумпи, помошни оган пумпи, баласт трансфер пумпи, се мијат надолу пумпи, ѓубрива и пестициди пумпи, applicators & распрскувачи, спојувајќи пумпи, медицинска Сестра тенкови, масовно пренесување пумпи и многу повеќе.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите