.

.

ciciglow Ѓубриво Инјектор Цевка,Graden Наводнување Цевка Озонската-Вода Миксер Инјектор Земјоделство Вода Уред Пластични 1 Инчен за Земјоделството Систем за Наводнување

ciciglow Ѓубриво Инјектор Цевка,Graden Наводнување Цевка Озонската-Вода Миксер Инјектор Земјоделство Вода Уред

мислење на клиентот:

DEN 266.16
Достапност
Во достапна форма

[Висок Квалитет] Изработени од квалитетен инженерски ПОМ пластика, добра изработка, цврсти и издржливи. [Одлични Перформанси] Со извонредна хемиска отпорност на повеќето хемиски.Ефикасна и компактен диференцијални притисок инјектор уред. [Пониска Цена] Економски и пониска цена избор за вас. [Применливи Сцена] Погодни за 1/2 инч, 3/4 инчи или 1 инчен BSP влезот/излезот конектор. [Широко се Користи] Применливи за земјоделството систем за наводнување ѓубрива и хемиски инјекција.Кога течноста тече низ venturi цевка, која ќе донесе вакуум.Течност предизвикал вакуум е призната како се движат течност.За наводнување инјектор, се движат течност е вода за наводнување.Вакуум произведени од страна на venturi цевка imbibe ѓубрива и хемиски се движат во водата.Venturi цевка е drived со вода, имено тие се вози со главниот наводнување цевка притисок.Оперативен енергија од овие уред може да се намали за наводнување вода оптоварување на водата цевковод. 1 x Наводнување Ѓубриво Инјектор.Кога течноста тече низ venturi цевка, која ќе донесе вакуум.Течност предизвикал вакуум е призната како се движат течност.За наводнување инјектор, се движат течност е вода за наводнување.Вакуум произведени од страна на venturi цевка imbibe ѓубрива и хемиски се движат во водата.Venturi цевка е drived со вода, имено тие се вози со главниот наводнување цевка притисок.Оперативен енергија од овие уред може да се намали за наводнување вода оптоварување на водата цевковод.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите