.

.

Хартија Машина А5 Хартија Ножици Титаниум Scrapbooking Алатка со Автоматско Безбедност Заштита и од Страна на Владетелот за Scrapbooking, Слика Сечење, Етикета Дизајн, Слики,Д

Хартија Машина А5 Хартија Ножици Титаниум Scrapbooking Алатка со Автоматско Безбедност Заштита и од Страна на

мислење на клиентот:

DEN 294.96
Достапност
Во достапна форма

▲Пакетот Вклучува : 1 А5 Хартија Машина,1replacement сечење нож.Дизајн за да се намали A4/A5/A6 Хартија,притиснете надолу и слајдови еднакво на сечилото заедно печатени линии лесно да ја заврши совршено исправен сечење. ▲Уредни своите Перформанси : макс сечење големина : 230mm, макс сечење дебелина : 7-10pcs од 70g ливчиња, острицата на хартија ножици слајдови хартија уредно и лесно, остава чисти линии, нема fuzz или грапав рабови, лесно ви овозможат совршено сечење искуство. ▲Точни Мерења : хартија секачи и trimmers се опремени со прецизност на мерење.Аголот на мерење плоча може да се мери од 45 степени до 90 степени, а скалата е поделена на сантиметар и да инч.Тој поседува скриени владетел, така што ќе може да се намали секој агол, или должината на сакате. ▲DIY Алатка за Сечење : Идеален за сите вашиот бележник страница средување потреби, вклучувајќи оригами хартија, DIY подарок картички, свадба видео, фотографии, бележник, налепници, купони и повеќе производи од хартија.Погоден за дом, канцеларија, и училиште. ▲БЕЗБЕДНО : хартија машина за scrapbooking доаѓа со автоматска безбедност на заштита, така како да се заштитат корисниците, особено за децата од добивање повредени .Само кога ножот се притисне надолу за да може да работи.Затоа, тоа е безбедно додека тоа не е во употреба.Пакетот Вклучува Хартија А5 Машина X1 замена за сечење нож X1 Дизајн за да се намали A4/A5/A6 Хартија,притиснете надолу и слајдови еднакво на сечилото заедно печатени линии лесно да ја заврши совршено исправен сечење.Спецификација Материјал : Пластични + Алуминиумски Големина : 28 * 10.5 * 1cm/11 x 4.1 x 0.4 инчи Максимална Машина Ширина : 23cm/9 инчен Тежина : 180g / 0.39 lb ДОБАР ИЗБОР - Нашиот труд машина е вашиот најдобар избор на занает проекти за дома, канцеларија и училиште. - Елегантен, лесни & преносни, наменета за сечење на А4, А5 и А6 хартија, фотографии, карти и етикети . - Макс сечење 10 листови хартија (80g/м2), Совршен за занает проекти. - Патентиран Песна Систем interlocks на сечилото и железничкиот за намалувања кои се директно и стабилна. - Пластични сечење површината подобрува скала видливост за прецизни мерења. - Назад перница го спречува движењето кога хартија нож е управувана. - Сечилото Скриени Дизајн се штити прсти далеку од било опасна работа.Топло Совети ве Молиме чистење на ножот и сечење слот по употребата.Сечилото е заменливи,ве молиме да го замени кога ќе стане тапи.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите