.

.

Fellowes Обврзувачки Машина Pulsar E Електрични Чешел Обврзувачки (5216701)

Fellowes Обврзувачки Машина Pulsar E Електрични Чешел Обврзувачки (5216701)

мислење на клиентот:

DEN 6371.04
Достапност
Во достапна форма

Автоматски удари до 15 листови хартија во време во допир на копче.Врзува и до 300 листови со 1 1/2" чешел.Зголемена точност на работ водич центри документи со леснотија за посочи удирање.Вграден-во чешел за складирање лента со интегриран документ мерен уред за дополнителна погодност и брзо поставување.Носивост вертикално за прецизен удар усогласување.Презентации.Референтни документи.Обука tools.Маркетинг и продажба материјал.Клиентот предлози.Годишни извештаи.Финансиските извештаи.Менија.Брошури.Директна пошта парчиња.Внесување на книги.Study guides.Работни листови.Извештаи.Уметнички проекти.Презентации.Завршните испити.Календари.Мапи.Спортски rosters и планови.Патување литература.Обука летоци.Пракса совети.Рецепт картички.Фотографии.Сертификати.Scrapbooking.Електрични чешел обврзувачки машина нуди напор електрични операција.Едноставно им помогнам на копчето за да се стиска.Тоа удари до 20 листови во исто време и се врзува до 300 листови со 1-1/2" чешел.Тоа ви овозможува да стиска и да се врзе постојано за максимална продуктивност.Компактен дизајн го прави идеален за мали до средни канцеларии.Вертикална документ-вчитување обезбедува точни удар усогласување.Прилагодливи работ водич центри документи со леснотија.Вграден-во чешел за складирање фах вклучува документ дебелина упатство за дополнителна погодност и помогне со изборот на соодветна чешел ширина.Обврзувачки машина вклучува обврзувачки starter pack.Дизајниран за умерена употреба во мали до средни канцеларии, на Fellowes Pulsar E Чешел Обврзувачки Машина карактеристики напор електрични операција.На Pulsar E удари до 15 листови на допир на копче и се врзува до 300 листови со 1.5 Инчи чешел во постојан начин.Вертикална документ вчитување обезбедува точни удар усогласување.Карактеристики изградена-во чешел за складирање лента со документ мерен уред за дополнителна погодност и брзо поставување.Прилагодливи работ водич центри документи со леснотија.Вклучува обврзувачки starter pack.Додадете елегантен, професионален финиш да презентации, референтни документи, предлози, и повеќе со Fellowes Pulsar E Електрични Мала Канцеларија Чешел Врзивно средство.Кој лесен-за-користење, рационализација дизајн, чешел врзивно им овозможува на корисниците да стиска и се врзуваат во континуиран начин, зголемување на продуктивноста.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите