.

.

PotTerre Raku Керамика 3-парче Мудреците Nativity Сет

PotTerre Raku Керамика 3-парче Мудреците Nativity Сет

мислење на клиентот:

DEN 3576.00
Достапност
Во достапна форма

Рачно изработени nativity фигурини од Колорадо уметничките Тере Кристенсен.Raku бројки помеша со рака извајани детали. 3-парче сет вклучува 3 различни стилови, секој е уникатен и ќе се разликуваат од photos.Светиот Семејство nativity сет исто така достапни одделно.Големини се движат од 6 до 7 инчи висок; направени во САД и потпишан од страна на уметникот.Pot Terre е дело на Колорадо уметник Тере Кристенсен, кој се специјализира во Raku керамика.Raku е древна застаклување процес кој прави парчиња капе во трепка на сино, виолетова, и црвено во огнена областа на сјајна бакар, што резултира во единствена визија на омилениот nativity сцена.Работата е потпишан од страна на уметникот и се сигурни да додадете селски елеганција на вашиот Божиќ прослави.Ве молиме имајте на ум дека секое парче е рачно изработени, како одраз на уметникот инспирација на моментот и на нестабилноста на Raku процес.Нема две парчиња се идентични, и твое ќе го личи, но не одговараат на примероците прикажани во фотографии.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите