.

.

Foxfarm Растворливи Хранливи состојки Трио: Отворена Сусам, Ча Чинг & Beastie Bloomz (Пакување од 3 до 6 мл Јар) + Близнак Canaries Табелата

Foxfarm Растворливи Хранливи состојки Трио: Отворена Сусам, Ча Чинг & Beastie Bloomz (Пакување од 3 до 6 мл

мислење на клиентот:

DEN 1269.60
Достапност
Во достапна форма

Трио на високо-октански ѓубрива : се ОТВОРИ СУСАМ Почетокот на Цветни Формула (5-45-19), BEASTIE BLOOMZ тешка категорија Цвет Градител (0-50-30), и ЧА ЧИНГ Крајот на Цветни Формула (9-50-10).Постигнат Браник исечете жетви со користење на сите три растворливи производи на прв пупка развој.Започнете хранење со Отворен Сусам за почетокот на цветни, Beastie Цвета за bud густина во текот на средината-цветни, а заврши со Ча Чинг за етерични масла и да пумпа од тешки смола.Ние дизајниран нашите растворливи да работат заедно како дел од последователни хранење распоред за hydroponic и конвенционалните лозарите.Користење на нашата растворливи растителни видови храна на вашиот растенија е како да се стави вашиот растенија на Олимписки обука исхрана.Пакување од 3 (6 мл секоја) - Комплет Со Твин Canaries Табелата.Секогаш да се пополни вашиот резервоар со свежа вода.Додадете Производот до крајната волумен на вода и се меша темелно.Не се мешаат solubles заедно во сува форма.Секогаш се прилагоди ѓубриво доза на растенијата одговор.Не користите Растворливи како листопадни спреј.За Почетокот На Цветни Фаза.Без разлика дали сте расте во hydroponic системи, контејнери, или градинарство во почвата, Отворете Сусам ќе одат право да работат во коренот зона и избави насочени хранливи материи кога растенија им треба најмногу.Се хранат со Отворен Сусам секоја друга наводнување, со почеток во околу петтата или шестата недела на растенијата е живот.За Средината На Цветни Фаза.Beastie Bloomz е високо-растворлив фосфор ѓубриво специјално формулиран за поддршка на цвет развој во текот на средината и кон крајот на цветни.За употреба во soilless меша, извалканост, хидропоника, и aeroponic системи.Откако пупки се појават, се хранат вашиот растенија со Beastie Bloomz секоја друга наводнување според пакет насоки или нашиот Хранење Распоред.За До Крајот На Цветни Преку Жетва.Секоја фаза на растење циклус на барањата на оптимална исхрана.Ча Чинг е високо-фосфор ѓубриво која е дизајнирана да им помогне на поддршка доцна фаза плодните процеси.Дури и подобро, ние сме вклучени micronutrient пакет дека Fox Farm е познат по.По цвеќиња се целосно формирана, switch за да Ча Чинг и продолжи преку жетва.Се хранат со секоја друга наводнување.Користете го вашиот склопот на Fox Farm potting почвата кога пресадување садници во поголеми садови.Ние препорачуваме два литри големина или поголеми.ЗА НАЈДОБРИ РЕЗУЛТАТИ : Feed до два пати неделно.Одржува p H од 5.6 да 6.8 да се спречи хранливи состојки lockout и намалување на стресот врз растенијата.Никогаш не се мешаат чисто концентрати заедно; секогаш да додадете вода во прв план.Треба да растенија покажуваат знаци на стрес или боја нерегуларности, рамна на вашиот систем.При користење на коко-врз основа на медиумите, рамна на секои две недели во текот на цветни циклус, како коко има тенденција да ги задржи несакани сол остатоци повеќе од тресет-врз основа на почви.Важни Потсетници За Solubles : .Секогаш да се пополни вашиот резервоар со свежи water Add Производот до крајната волумен на вода и се меша thoroughly Do не се меша solubles заедно во сува form Always се прилагоди ѓубриво доза на растенијата response Do не користите Растворливи како листопадни спреј.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите