.

.

Autel AL539B OBD2 Скенер Код Читач Батеријата Тестер Avometer за 12 Volts Батерии, 3-во-1 Скенирање Алатка за Целосна OBDII Дијагноза и Коло Почетна & Полнење Системи Тест Плус Autel TS408

Autel AL539B OBD2 Скенер Код Читач Батеријата Тестер Avometer за 12 Volts Батерии, 3-во-1 Скенирање Алатка за

мислење на клиентот:

DEN 1370.40
Достапност
Во достапна форма

БАТЕРИЈАТА ТЕСТ : AL539 B, а се прошири функција OBD2 скенер со дополнителни способност на батеријата тестирање, е одлично решение за вас да брзо и прецизно тест повеќето типови на 12 V батерии, вклучувајќи AGM, стандард и одржување-бесплатен батерии.КОЛО ТЕСТ : Тоа не е само едноставна OBD2 код читач, но, исто така, топ-номинална батеријата тестер со AVOmeter.Тоа ќе биде лесно за вас да пристапите брзо до информации за напон, континуитет и актуелни на секое возило за статус на батеријата анализа.ЕМИСИИТЕ ПОВРЗАНИ со ТЕМА : Освен специјални батеријата тест функција, оваа OBD2 скенерот е основните функции се емисија поврзани со дијагнози, I/M подготвеност статус проверите, O2 сензор на тест, on-board следи тест, кои се неопходни за донесување емисија тестови. [ЗА АКТИВИРАЊЕ]:Како време-ефективна TPMS алатка, TS408 е посветена на активирање на било познато OEM/Универзална TPMS сензори за вас.Го изберат правото возило се направи, модел и година, процес на Активација е само во трепкање на окото.Да се провери компатибилноста, ве молиме испратете ОЕМ код/сензор информации за Motorzone [email protected] или прашајте преку Q/A. Ние ќе ви одговори во времето. [ЗА ПРОГРАМИРАЊЕ] : КАКО ефективни TPMS алатка, TPMS програмер TS408 е способен да го програмата AUTEL MX-Сензор со три програмски опции : Копија Од Активирање, Копија Од Упатството за Внесување и Авто се Создаде.Напомена : TS408 може програма Autel-MX сензори многу брзо, но тоа не е поддршка копија од OBD.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите