.

.

25Gb/s SFP28 SFP + Пасивен Директни Закачите на Бакар Twinax DAC Кабел Компатибилен со Cisco SFP-H25G-CU1M

25Gb/s SFP28 SFP + Пасивен Директни Закачите на Бакар Twinax DAC Кабел Компатибилен со Cisco SFP-H25G-CU1M

мислење на клиентот:

DEN 599.76
Достапност
Во достапна форма

【SFP КАБЕЛ】Оваа Transceiver (SFP+) директно се закачите на бакар (DAC) кабел, исто така познат како Twinax кабел е погоден за во-управување со конекции помеѓу сервери и прекинувачи, како што се, Cisco, Нашите кабли се наменети за отворен код SFF-8402 MSA стандард со цел да се гарантира компатибилноста со огромно мнозинство на SFP28 опрема на пазарот, исто така врз основа на тој стандард. 【ВИСОКА БРЗИНА на ПРЕНОС】Максимална трансфер на податоци го оценувате : 25 Gbps, се користат високо-квалитетни чип обезбеди брз пренос и ниска потрошувачка на енергија, 0.5 M/1 M/1.5 М/2М/2.5 M/3М/5 M должина на кабел е на располагање. 【ВИСОК КВАЛИТЕТ ПО ТЕСТИРАНИ】Оваа мрежата кабел е индивидуално тестирани од страна на стандард IEEE802.3by /Д3.2 на прекинувачи пред испорака за супериорни перформанси, квалитет и сигурност, 100% помина Спроведување Тест, SI Тест, Компатибилност Тест, на EEPROM Тест. 【Дизајн】25 G/28 G SFP28 Директни Закачите на Бакарни Кабли обезбеди прифатлива 25-Gigabit Ethernet поврзување со низок профил пакет.Секој SFP28 кабел користи надградена 20-позиција "одбор-како-конектор" дизајн со цинк умре-фрлија backshells за супериорен EMI перформанси и минимална вметнување на косата. 【ГАРАНЦИЈА ОД 12 МЕСЕЦИ】Ние ве уверам Гаранција за Квалитет и Одличен Услуги на Клиентите кои го прават вашето купување апсолутно ризик.Било какви прашања ве молиме слободно контактирајте со нас, сите е-мејл ќе се одговори во рок од неколку часа и вашиот проблем ќе се реши брзо.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите