.

.

SECJSKJ X9000 Авто Затемнување МИГ ММА Електрично Заварување Маска/Шлем/Заварување Објектив за Заварување Машина Или Плазма Машина за Заварување на Алатката (Боја : Жолт

SECJSKJ X9000 Авто Затемнување МИГ ММА Електрично Заварување Маска/Шлем/Заварување Објектив за Заварување Машина

мислење на клиентот:

DEN 1118.40
Достапност
Во достапна форма

Соларна Енергија Авто Затемнување, Најдобри Оптички Класа : 1/1/1/1 (врвот одделение, вистински најдобри филтер.не е како останатите лажни т.н на сличен легален начин боја шлем) Size107*65, 4 Премиум Сензори, Полн Опсег 4(3)-13 Променлива, Мелење Модел на располагање.Брз Одговор Време - Обезбедува подобра заштита за заварувачи, време на одговор(светла до темно) :

Клучни карактеристики

Power Supply:
Solar &BatterySensitivity3amps/DC; 3 amps /AC
View Area:
107*65
Auto-Darkening:
Yes
Solar Powered:
Yes
Switch Time:
1/30000s
Helmet Material:
PA Nylon
Optical Class:
1/1/1/1
Sensors/Detectors:
4 Sensors
Shade Range:
Full Range 4(3)-13 Variable
UV/IR Protection:
less than 0.00002%/0.03%
Delay Time:
Short - Long (vary at 0.2s - 1.0s)
Compatible:
Magnify Lens
System Operating Temperature:
-5 to 55 Celsius Degree (23 to 131F)
Weight:
about 500g
More graphics for option:
Package:
1pcs completely Helmet :

Им се допаѓа и на купувачите