.

.

ФДУ Силиконска Гума се Тркалаат Без Лепило - 40A - 1/16 Дебела x 36 Широк x 50 ft. Долго

ФДУ Силиконска Гума се Тркалаат Без Лепило - 40A - 1/16 Дебела x 36 Широк x 50 ft. Долго

мислење на клиентот:

DEN 1915.20
Достапност
Во достапна форма

Облик : се Тркалаат; Материјал : Силикон; Одделение : Храна; Durometer : 40 A; Поддршка Тип : Обична.Дебелина : 1/16"; Width : 36"; Должина : 50 ft.Боја : Црвена; Текстура : Мазна.Затегнувачка Цврстина : 700 psi; Издолжување : 4; Солза Сила : 17 N/mm; Компресија на Сет : 0.2; Густина : 1.25 g/cm3. Температурата Опсег : -80° до 500° F; Спецификации се Сретна : ASTM D2000 МОБ 407, ФДУ 21 CFR 177.2600, МИЛИ-A-A-59588 Тип 2 A & 2 B.Оваа формулација може да издржи највисоките температури и нуди најниска компресија во однос на другите наши силикони соединенија.Тоа е исто така се направени на ФДУ жалбата материјали за храна, пијалаци и фармацевтски апликации.Силиконски има одлична атмосферски својства.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите