.

.

Напон за Заштита на Реле, 3 Фаза Напон Низа Реле JVR800-2. Напон за Заштита на Реле Под Напон Над Заштитник

Напон за Заштита на Реле, 3 Фаза Напон Низа Реле JVR800-2. Напон за Заштита на Реле Под Напон Над Заштитник

мислење на клиентот:

DEN 952.56
Достапност
Во достапна форма

★ Напон за заштита на реле е опремен со заштитна функции за во текот-напон, под-напон, загуба на првата фаза, фаза секвенца и избалансирано три фаза напон. ★ Три фаза напон заштитник, хронограф и контра се интегрирани во едно реле. ★ 3 Фаза напон реле LCD може да се покаже податоци за лесна за читање.Без надворешна сила бара. ★ Напон за заштита на реле имаат 2 остатокот изборен модул, рачно и автоматски. ★ Фаза секвенца заштита реле со корисни функции : производство на електрична задоцнување, излез тест, итн.Спецификација : Модел : JVR 800-2 Следење Коло : L1, L2, L3, Отценети напон : 208-480 V AC, 50/60 Hz Заштита : во текот-напон, под-напон, напонот дебаланс, фаза на косата, фаза секвенца, counter Overvoltage поставување опсег : 200-600 V Undervoltage поставување опсег : 150-500 V Напон hysteresis : 1-20 V Одложување време за overvoltage и undervoltage : 0.1-30 години Напон дебаланс сооднос : 1-50% Напон дебаланс hysteresis : 1-10% Напон дебаланс одложување време : 0.1-30 години Задоцнување време за првата фаза на косата : 0.1-30 години Задоцнување време за фаза секвенца : 0.1-30 години Започнете со задоцнување време : 0-999s Автоматско ресетирање mode : ON/OFF Автоматски го ресетирате времето : 0.1-999s Тајмер и контра текст : AC/DC 80-450 V Индикатори : LCD укажува на напон,струја,работењето статусот Излез на контакти : 1 C/O,1 NC Контакт капацитет : 6 A ,250 VAC Димензии (H*Ш*Д) : 80*43*54mm/3.15*1.69*2.12 инчен Монтажа : погоден за 35mm железнички Тежина : 129g Пакет Листа : 1 x 3 Фаза Напон Следење на Реле.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите