.

.

Керамички Доброто Поставите Јапонски Доброто Поставите Celadon Доброто Сет со Доброто Потоплите Подароци Кутија за Пакување 9 КОМПЈУТЕРИ Керамички Доброто Сет

Керамички Доброто Поставите Јапонски Доброто Поставите Celadon Доброто Сет со Доброто Потоплите Подароци Кутија

мислење на клиентот:

DEN 5595.12
Достапност
Во достапна форма

Порцелански торба сет : Овој Јапонски доброто собата е направен од високо-квалитет глина пукаше во висока температура, која се отпорни на топлина.Уникатен доброто тенџере сет : обликот на садот е инспириран од класичен Кинески виното во шишиња, и домот крива линии, изгледа многу модерен и стилски.Мали доброто чаши : Можете да се прелива доброто во овие дебели дно очила, кои се средни по големина.На две-слој доброто првенство создава традиционална атмосфера и е поотпорен на горење.Хуманизирано дизајн : Лесен за употреба, лесно да се чисти, може да се користи во dishwashers, и шише тело е дупчиња дизајн.Безбедно функционирање носи олеснување.Домот Доброто Сет : Ова доброто подарок сет има елегантен личност.Одличен подарок за Денот на Таткото, родендени, годишнини, свадби, Божиќ и овој месец причини.Јапонски доброто е широко се консумираат во целиот свет и стана дел од културната традиција.Приклучи на оваа исклучителна керамички доброто поставите во вашиот дом и да креирате своја сопствена традиција со семејството и пријателите.Модерен и безбеден!Уживаат во чаша топла или ладна доброто во нашата постави направени од храна одделение порцелан.Овој сет е препорачливо да се перат на рака.Само истурете ја вашата омилена доброто во стаклено шише и потоа истурете го во чаша да го делат доброто и добро време со семејството и пријателите.Вклучени 6x Доброто Чаши,1x Доброто Тенџере,1x Доброто Потоплите,1* Свеќник.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите