.

.

Bindpo Tripod Планината Јака Прстен, Легура на камерата Леќи на Камерата Tripod Планината Јака Прстен Камера Додаток за Canon 70-200mm F2.8 Леќа

Bindpo Tripod Планината Јака Прстен, Легура на камерата Леќи на Камерата Tripod Планината Јака Прстен Камера

мислење на клиентот:

DEN 859.20
Достапност
Во достапна форма

Објективот tripod прстен, го прави лесно да се качи на telephoto леќи на камерата за tripod, избалансирани камера тело.Намалување на притисок на рацете и продолжи работното време.Користење на highquality алуминиумска легура, ЦПУ интегрирани калапи процес, трајни и wearresistant, печење заврши обработка, оксидација и отпорност на корозија.Внатрешноста е поставена со highquality фланелен боксери површината, која ќе не нула објективот тело.Погоден за Canon 70200mm F2.8 леќа.Спецификација : Состојба : 100% сосема new Item тип : Tripod Планината Јака Ring Material : alloy Color : gray Ring ширина : Прибл. 2cm/0.8 in Ring внатрешен дијаметар : Прибл. 7.9 cm/3.1 in Weight : Прибл. 130g Интерфејс : 1/4in завртка дупка, dovetail вертикален устата е Применливо модели : за Canon 70-200mm F2.8 lens Package Листа : 1 x Tripod Планината Јака Прстен Забелешка : Прирачник за мерење, ве молиме оставете порака за грешка.

Клучни карактеристики

Condition:
100% brand new
Item type:
Tripod Mount Collar Ring
Material:
alloy
Color:
gray
Ring width:
Approx. 2cm/0.8in
Ring inner diameter:
Approx. 7.9cm/3.1in
Weight:
Approx. 130g 
Interface:
1/4in screw hole, dovetail oblique mouth 
Applicable models:
for Canon 70-200mm F2.8 lens
Package List:
1 x Tripod Mount Collar Ring    :
Manual measurement, please allow error. :

Им се допаѓа и на купувачите