.

.

uxcell 6mm да 8мм Понесе Крути Цевки Поставени Завртка L25XD18 Алуминиумска Легура,Вратило Спојка Конектор,Моторни Додатоци,Темно Сина

uxcell 6mm да 8мм Понесе Крути Цевки Поставени Завртка L25XD18 Алуминиумска Легура,Вратило Спојка Конектор,Моторни

мислење на клиентот:

DEN 152.40
Достапност
Во достапна форма

Конекција Понесе Дијаметар : 6mm да 8mm; Вкупна Должина : 25мм /0.98 инчен, надворешен Дијаметар : 18mm/ 0.71 инчен; со Завртки M4.Широко се користи во компресори,3 D принтер,DIY роботи,CNC машина,stepper мотори,итн.Слични крути менгеме спојки, вратило couplers се користи за да се одржи лежишта и sprockets цврсто на окно, и се користи во моторот и менувачот собранија.Топ тесни тип крути цевки со 2/4 завртки да се одржи на вратило цврсто; висок вртежен момент со ригидност, ниска инерција и одлична чувствителност.Answer : ___________________________ NOTE : цврсти тип во суштина не дозволува ексцентричност, и тоа мора да биде целосно прилагодени за време на употреба.Едно парче сет завртка менгеме дизајн го прави лесно да поставите предмети на вратило и контрола на одржување капацитет на спојување.Цврсти Спојки може да понуди солидна врска помеѓу два шахти со висока прецизност и вртежен момент.Тоа нема неусогласеност апсорпција способности.Нема движење е дозволено помеѓу две шахти и машината систем бара подмачкување во многу пати.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите