.

.

Chstls Тастатура Случај за iPad 9.7 6 Генералот 2018 / 5 Генералот 2017, iPad Про 9.7, iPad Воздух 2 & 1, 360 Rotatable Clamshell Bluetooth Безжична Keyoard Случај со 7 Боја позадинско осветлување за iPad 9.7 Ин

Chstls Тастатура Случај за iPad 9.7 6 Генералот 2018 / 5 Генералот 2017, iPad Про 9.7, iPad Воздух 2 & 1, 360

мислење на клиентот:

DEN 167.52
Достапност
Во достапна форма

Компатибилност : Само за Apple i Pad 9.7" 6 Генерација 2018 (A1893/A1954), i Pad 9.7" 5 Генерација 2017 (A1822/A1823), i Pad Про 9.7 (A1675/A1674/A1673), i Pad Воздух 2 (A1566/A1567), i Pad Воздух (A1474/A1475).Тоа Не е добро за сите други уреди.Ве молиме проверете вие број на модел (на задната страна на вашиот уред) пред да го купите.Овој i Pad тастатура случај е дизајниран да се вклопуваат во над 9.7-инчен таблети, целосен пристап за да се полни порта, копчиња, звучници, пред и камера.Позадинско осветлување Тастатура Случај : Направен со пластичен материјал го прави тоа доволно силна за да помогне да се заштитат вашиот i Pad од удари и оштетувања.Поддржува 7 различна боја и осветлување и може да се прилагоди на 3 нивоа на осветленост, па тоа е лесно да го користите вашиот i Pad, дури и во dimly осветлени места.Можете да изберете боја ви се допаѓа, кул позадинско осветлување визуелно искуство носи повеќе да се забавуваат да се i Pad. 360 степени Rotate & 180 Степен Флип Тастатурата на Корица : 360 степен ротација и мулти-агол усогласувања за да се исполнат вашата визуелна потреби.Поддршка 180 степен флип, лесно да флип на i Pad над, погодно за својот живот, промените вашиот i Pad да мал Лаптоп во секунди.Без разлика дали сте внесување, прикажување, користење на Face Time, или читање, нашата тастатура ви нуди неограничени можности и способности за вашето уживање.Smart Авто Sleep/Wake Функција : Откако ќе ја отворите или затворите апликацијата Тастатура случај, вашиот i Pad автоматски ќе се разбудам или внесете режим на спиење.Ова ќе ја зачува батеријата и проширување на уредот долговечност.Издржливи школка случај со засилен зглоб дава полно работно тело за заштита за да се задржи вашиот i Pad слободни од гребнатини, додека обезбедување на целосен пристап до сите порти.Услуги : Ние обезбеди 12 месеци гаранција.Ако имате било какви прашања, ве молиме да бидат слободни да контакт. 360 Rotatable Clamshell Keyoard Случај со 7 Боја позадинско осветлување Компатибилност : Apple i Pad 9.7" 6 Генералот 2018 (Број на Модел : A1893/A1954) Apple i Pad 9.7" 5 Генералот 2017 (Број на Модел : A1822/A1823) Apple i Pad Про 9.7" 2016 Година (Број на Модел : A1675/A1674/A1673) Apple i Pad Воздух 2 2014 Година (Број на Модел : A1566/A1567) Apple i Pad Воздух 1 2013 (Број на Модел : A1474/A1475) Лесно тип-Тастатура : Користење на Mac формат изглед на тастатура, поголем копчиња ви даде запознаени и удобно внесување искуство и да ги зачувува екран простор - за преглед на содржината, додека сте тип без тастатурата на екранот се добива во начин. 7 Бои на позадинско осветлување : 7 бои позадинско осветлување и 3 нивоа на осветленост се обезбедат повеќе опции.Лесно да се работат во текот на ноќта со различни позадинско осветлување бои, носи различни визуелно уживање и удобно внесување искуство. 360 степени Rotate : ротација дизајн обезбедува бесплатно на вредноста за удобно внесување и прикажување на позиција.Можете да флип на i Pad повеќе, само да го направи тоа како книга, ако не треба да се користи тастатурата. 180° Повеќе Прилагодливи Агол : Вграден-во шарки им овозможува на i Pad да се навалите 180 степен да се обезбеди повеќето удобно гледање позиција, да се претвори вашиот i Pad во мал лаптоп во секунди.Надградена верзија, стилски дизајн.Лесно да се Носат : Можете да го користите вашиот Мини Лаптоп на отворено.Уживајте удобно лаптоп-како пишување на вашиот i Pad.На тенок дизајн совршено се вклопува и штити i Pad од испакнатини, гребнатини и spills без мерење на вас долу.Пакет се Вклучени : 1 x Тастатура Случај 1 x Полнење кабел 1 x упатството за Вашето Задоволство е Наш Врвен Приоритет!.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите