.

.

Електрична Скара Жешко Тенџере 2 во 1,Мултифункционални без чад Скара Затворен Teppanyaki Скара/Shabu Shabu Тенџере со Divider - Посебен Двојна Температура Contral, лепи BBQ Капацитет

Електрична Скара Жешко Тенџере 2 во 1,Мултифункционални без чад Скара Затворен Teppanyaki Скара/Shabu Shabu

мислење на клиентот:

DEN 2543.76
Достапност
Во достапна форма

2-во-1 Мултифункционален Жешко Тенџере : корејски bbq стил 2-во-1 мулти-функција електрична скара и hotpot може да направи вашата кујна стане повеќе поздрав од добивање без чад затворен електрична скара жешко тенџере .Преносни жешко тенџере е пренослив.Лесен за Чистење : Ова електрична скара грил тавата е перат, не-стап слој и дизајн на нафта мозоци дупка намалување перење време.Посебно за Контрола на Температурата : Жешко тенџере и скара скара имаат независна контрола на температурата, 5-брзински температура прилагодување.Автоматски да се прилагоди на температурата кога премногу висока.Направен од Висок Квалитет на Слој : со скара направи фрлија алуминиум материјал, со еко-пријателски не-стап слој.Жешко Тенџере и Скара : Внатрешна Електрична Скара погоден за стекови, зеленчук, школки, тестенини, итн.Hotpot со divider може да направи два вкус на топла тава.Пристоен големина hotpot 2~4 луѓето може да јадат hotpot користење со овој проблем.Tip1 : 1. За да се спречи оштетување на кожата, не користете остри и тешки за чистење алатки! 2. Кога новиот производ се користи за прв пат, заштитни масло филм на дното топлинска цевка ќе исчезне и емитуваат посебен мирис.На чудна мирисот ќе исчезне по неколку пати на употреба!.Tip2 : Секоја нова печка се користи за прв пат, бел чад ќе излезе од жица и приклучок интерфејс, и ќе има мала количина на мирис.Десеттата точка на овој прирачник е специјално означени!Ова е поради тоа што првата употреба, новиот жица е загреан за прв пат, изолација слој и изолатор се сплотени, тоа ќе исчезне по некое време, и нема да се појави повторно по тоа!Оваа појава е нормална, ве молиме да ги користат со доверба!. 2200w на висока енергија.Жешко Тенџере Со Скара.Независна, двојна контрола на температурата : за Да се спречи преку топлина или горат на храна во било дел (СКАРА или Steamboat).Краток Спој заштита : Брзо Греење Ефикасна, Моќен, Рамномерно Загревање.перат.запечатени.лесно да се чисти.Обложени BBQ страна спречи леплива.Heatproof во и надвор рачка за носење на скара пан полесно.washablesealedeasy да clean Coated BBQ страна спречи sticky Heatproof во и надвор рачка за носење на скара пан полесно.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите