.

.

Линеарни Топката Лизгачот Лого, Кутија Слајд Блок Единици Против ' Рѓа Ниска Триење за Апарати за Дома

Линеарни Топката Лизгачот Лого, Кутија Слајд Блок Единици Против ' Рѓа Ниска Триење за Апарати за Дома

мислење на клиентот:

DEN 292.56
Достапност
Во достапна форма

Нашите топката лежишта се економски и практична, лесна за одржување и замена, и имаат долг животен век.Оваа лизгачот топката имајќи ги има карактеристиките на стабилно движење и ниска триење.Широко се користи во апарати за дома, индустрија, ниско ниво на бучава со висок брзински мотори, градежни машини, авто делови, пумпи, машини, итн.Нашите лизгачот лежишта се направени од алуминиум материјал, со висока цврстина и трајност.Оваа ултра краток кутија лизгачот имајќи е многу погоден за вас да се заменат оштетените топката лежишта.Функција : 1. Оваа ултра краток кутија лизгачот имајќи е многу погоден за вас да се заменат оштетените топката лежишта.2. Нашите лизгачот лежишта се направени од алуминиум материјал, со висока цврстина и трајност.3. Оваа лизгачот топката имајќи ги има карактеристиките на стабилно движење и ниска триење.4. Нашите топката лежишта се економски и практична, лесна за одржување и замена, и имаат долг животен век.5. Широко се користи во апарати за дома, индустрија, ниско ниво на бучава со висок брзински мотори, градежни машини, авто делови, пумпи, машини, итн.Спецификација : Предмет Тип : Лизгачот Bearing Material : Алуминиум Alloy Model : SC20 VUUShaft Внатрешен Дијаметар : Прибл. 20mm/0.8 in Shaft Надворешниот Дијаметар : Прибл. 28mm/1.1 in Uses : Широко се користи во апарати за дома, индустрија, ниско ниво на бучава со висок брзински мотори, градежни машини, авто делови, пумпи, машини, итн.Пакет Листата : 1x Лизгачот Bearing Note : Поради потребата за подмачкување, таму ќе биде малку нафта дамка на производот.

Клучни карактеристики

Item Type:
 Slider Bearing
Material:
Aluminum Alloy
Model:
SC20VUU
Shaft Inner Diameter:
Approx. 20mm/0.8in
Shaft Outer Diameter:
Approx. 28mm/1.1in
Uses:
Widely used in home appliances, industry, low noise high speed motors, construction machinery, auto parts, pumps, machinery, etc.
Package List:
1x Slider Bearing :
Due to the need for lubrication, there will be a little oil stain on the product. :

Им се допаѓа и на купувачите