.

.

Chromalox 242173 3/8 Cartidge Грејач, ЦИРА-2014 година е 200W, 1-1/4 Обвивка Должина, 120V

Chromalox 242173 3/8 Cartidge Грејач, ЦИРА-2014 година е 200W, 1-1/4 Обвивка Должина, 120V

мислење на клиентот:

DEN 1258.32
Достапност
Во достапна форма

50-5000 watts.До 480 vlt. 1" 60" обвивка должини.Incoloy или нерѓосувачки челик обвивка.До 842*f.Chromalox ЦИРА индустриски грејачи се достапни во различни комерцијални греење апликации : умира и калапи, за пакување машини, laminating/лепила, топла лепак да се топат, доведе топење, медицински, extruding умира, а печат и означување на машини.Тип ЦИРА вклучува неколку значајни достигнувања во патрон грејачи технологија.Неговите високи перформанси карактеристики за кои е докажано, не само во лабораторија, но исто така и на корисниците на опрема за избраниот проблем апликации, во 1500°С и повисоки оперативни температури.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите