.

.

Брзина Контролер, PWM DC 6V-60V 30A Дигитални Стабилна Моторни Тековната Регулаторот Гувернерот Почнете да Престанат да се Префрлите

Брзина Контролер, PWM DC 6V-60V 30A Дигитални Стабилна Моторни Тековната Регулаторот Гувернерот Почнете да Престанат

мислење на клиентот:

DEN 383.76
Достапност
Во достапна форма

Долг Живот Услуга : брзината контролер се направени со висок квалитет коло кое обезбедува подолг живот.Стабилна : Овој едноставен и лесен-за-користење на DC мотор брзина контролер има стабилни перформанси.Дигитален Дисплеј : брзината контролер е дизајниран со дигитален дисплеј кој покажува стапка во процент на реалната брзина за максимална брзина.Лесен за Користење : Ова моторни брзина контролер користи шраф терминали за удобен и брз жици.Еден Прекинувач : Овој мотор доаѓа со еден старт/стоп се префрлате и контрола на брзината potentiometer.Опис : брзина контролер се направени со висок квалитет коло кое обезбедува подолг живот.Тоа, исто така, има стабилни перформанси.Оваа моторни брзина контролер користи шраф терминали за удобен и брз жици.Спецификации : Влезниот Напон Спектар : DC6 V-60 V (влезниот напон треба да биде иста како и моторни оценет напон) Излезниот Напон : Линеарна со оптоварување Излезна Струја : 0 A-30 A Постојан Струја : 20 A Брзина Спектар : 0% до 100% Регулатива Метод : Potentiometer Регулатива Тип : Регулирање на Тековната Контрола на Фреквенција : 15 KHz Жици Тип : Завртка терминал Пакетот Вклучува : 1 x Брзина Контролер Забелешка : ве Молиме овозможи мали димензии грешка поради прирачник за мерење.Ви благодариме за вашето разбирање.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите