.

.

Testo 0563 8450 Далеку-Полето и да го Затворите Фокус Инфрацрвен Термометар со Алуминиумска Случај, -35 до +950 Степен C Опсег, 0.1 Степен C Резолуција

Testo 0563 8450 Далеку-Полето и да го Затворите Фокус Инфрацрвен Термометар со Алуминиумска Случај, -35 до +950

мислење на клиентот:

DEN 23976.00
Достапност
Во достапна форма

Dual-опсег инфрацрвен термометар за noncontact површинска температура на мерење на електрични и автомобилската одржување и следење на HVAC, индустриски, службата за храна и производствени процеси.Мерки температура од -35 до +950 степени C (-31 на +1742 степени F) со точност која варира во зависност од опсегот.Вклучува switchable оптика за преземање и далеку-полето и да го затворите-се фокусира мерења со крстот ласерски sighting за pinpointing мерење област.Евиденција на минимална и максимална температура читања.Ознаката CE покажува согласност со важечките директиви на ЕУ.На Testo 0563 8450 далеку-полето и да го затворите-се фокусира инфрацрвен термометар е dual-опсег инфрацрвен термометар за noncontact површинска температура на мерење на електрични и автомобилската одржување и следење на HVAC, индустриски, службата за храна и производствени процеси.Тоа се мерки на температура од -35 до +950 степени C (-31 на +1742 степени F) со точност која варира во зависност од опсегот.Овој термометар содржи switchable оптика за преземање и далеку-полето и да го затворите-се фокусира мерења со крстот ласерски sighting за pinpointing мерење област.Овој термометар евиденција минималната и максималната температура читања и има коишто се слушаат алармот што се огласува ако ниска или висока граници се надминати.Тоа може да се сместат до 90 поени на податоци за анализа и следење.На позадинско осветлување приказ помага да се елиминира светлина рефлексии и го подобрува контрастот во ниско-светлосни услови.Тоа може да се смести во стандардниот Тип К thermocouple сонди (се продава одделно).Одделението функционира на две АА батерии и се исклучува автоматски по 10 секунди од не-се користи за да се зачува животот на батеријата.Тоа има ниско-батеријата индикатор дека сигнали кога батеријата треба да се замени.Софтверот е предвидено да се архива и документ мерни податоци, и термометар може да биде поврзан со КОМПЈУТЕР преку USB кабел.Европската Сообразност (CE) означување покажува согласност со важечките Европската Унија (ЕУ) директиви.Тоа доаѓа со помош на USB кабел, софтвер (ЦД, батерии, складирање случај, и инструкции.Specifications Temperature спектар-35 до +950 степени C (-31 на +1742 степени F)Дисплеј resolution0.1 степен CAccuracy From -35 да -20.1 степени C (-31 да -4.18 степени F) : + или - за 2,5 степени C (+ или - 4.5 степени С); Од -20 до +19.9 степени C (-4 до +67.82 степени F) : + или - 1.5 степени C (+ или - 2.7 степени С); Од 20.0 да 99.9 степени C (68 за да 211.82 степени F) : + или - 0.75 степени C (+ или - 1.35 степени F); Од 100 до 950 степени C (212 да 1742 степени F) : + или - 0.75% од читање (+ или - 0.75% од читање) Emissivity Adjustable, 0.1 до 1.0 Стандарди met CE marking Power снабдување(2) АА batteries Weight455g Dimensions (целосно продолжен)7.68 x 2.28 x 6.1 инчи/195 x 58 x 155 mm (H x W x D) H е висина, вертикална оддалеченост од најниската до највисоката точка; W е ширина, хоризонтална оддалеченост од лево кон десно; D е длабочина, на хоризонтална оддалеченост од напред-назад.Дигитални инфраред термометри се измери температурата на површини од далечина.Тие може да се измери температурата во целзиусови степени, Целзиусови, или и двете.Инфрацрвен (IR) термометри работа со фокусирање на инфрацрвено зрачење емитирана од површината на детектор нарекува thermopile.На thermopile се претвора во топлина во електрична енергија, која се мери и се претвори температура читање.Читањето е тогаш прикажани на ЛЦД екранот.IR термометри се користи за да се измери температурата кога објектот е кревка, како и во уво термометри, или опасно да се биде во близина, како и во случај на индустриска опрема.Testo произведува преносни тест и мерни инструменти.Компанијата, основана во 1957 година во Германија, САДканцеларија во Спарта, њу џерси, и ги исполнува упатствата на Меѓународната Организација за Стандардизација (ISO) стандард 9001.Она што е во Кутијата?Testo 0563 8450 далеку-полето и да го затворите-се фокусира на инфрацрвена thermometer USB cable Software CD(2) АА batteries Storage case Instructions.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите