.

.

Глас да Звучи Рекорд Чип Звук Модул Глас Поздрав Модул 4mins Модул за DIY Аудио Картички за Божиќ Картички Копчето Батеријата Говорникот, Подарок Кутии со Микрофон(го И

Глас да Звучи Рекорд Чип Звук Модул Глас Поздрав Модул 4mins Модул за DIY Аудио Картички за Божиќ Картички Копчето

мислење на клиентот:

DEN 1483.20
Достапност
Во достапна форма

Одлично за Божиќ картички, подарок кутии, кутии за накит, ракотворби, детски играчки и сл. 3 AAA батерија за напојување, 8Ω 0.25 W еколошки говорник, звукот е доволно голем.Овој модул е заварени со микрофон, клуч, на говорникот и батеријата, итн., и може да се користи по приемот на производот, кој е многу удобен.Приспособливи за да снимате музика или она што сакам да го кажам за до 4 минути.Функција : светло смисла да се активира на копче и пуштете музика.Карактеристики : 1. Приспособливи за да снимате музика или она што сакам да го кажам за до 4 минути.2. Функција : светло смисла да се активира на копче и пуштете музика.3. 3 AAA батерија за напојување, 8Ω 0.25 W еколошки говорник, звукот е доволно голем.4. Овој модул е заварени со микрофон, клуч, на говорникот и батеријата, итн., и може да се користи по приемот на производот, кој е многу удобен.5. Одлично за Божиќ картички, подарок кутии, кутии за накит, ракотворби, детски играчки и сл.Спецификации : Состојба : 100% Сосема New Recording време : 4 minutes Working напон : 3 копчето батерии 3.0 V-4.5 V (Батериите се вклучени)Ќе може да го повтори снимањето, секоја снимањето ќе го замени последните recording Board големина (L*W*H) : 46 * 27 * 10мм/1.8 * 1.1 * 0.4 in Speaker Дијаметар : Прибл. 40mm/1.6 in Speaker Дебелина : Прибл. 5mm/0.2 in Key Кабел Должина : Околу. 5cm/2in Optional Режим на Play : Една Игра, Јамка Play Package Листа : 1 * Поздрав Картичка Module Recording и на Репродукцијата на Работа : 1. Притиснете на копчето за снимање, да го чуе ДИ звук и отпуштете го копчето за снимање, тогаш се зборува на растојание од 5-10 cm од микрофон за да започнете со снимање.2. Притиснете го копчето за снимање повторно, и го слушате капка звук копчето за ослободување, за да покаже дека снимањето е завршено.3. Потоа, притиснете на копчето play повторно да се игра во моментов го снимаат звук.Притиснете го копчето повторно за време на плејбекот за да го стопирате звукот.Answer : ___________________________ Note : копче со црвена жица е снимање копче и копчето со црна жица е игра за скролување.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите