.

.

На ADWITS Quad М. 2 NVMe SSD PCIe X16 Адаптер,ASM2824 PCI Express 3.0 X16 се Префрлат на 4 Порти М. 2 Адаптер Картичка,Поддржува РАЦИЈА,PCIe Bifurcation,4 X4 NVMe(AHCI Компатибилен)М. 2 SSD во Големина 2242/2260/2280/22

На ADWITS Quad М. 2 NVMe SSD PCIe X16 Адаптер,ASM2824 PCI Express 3.0 X16 се Префрлат на 4 Порти М. 2 Адаптер

мислење на клиентот:

DEN 7199.76
Достапност
Во достапна форма

Таа работи со било плоча со празни PCIe x16 или x8 слот за ( не треба плоча со PCIe bifurcation функција).Таа поддржува 4 x4 NVMe, max пропусниот опсег во текот 6500 MB/s.Голема и економски избор за изградба на вашиот ултра брзо систем за видео, фотографија и обработка,игри.Интегрирани компресор стил вентилатор за оптимизиран за ладење.Моќ преку SATA 15-pin и/или Molex 4-pin за стабилна и долго време тешка работа оптоварување.Поврзете и двете SATA & Molex ако е потребно.ASMedia е ASM2824 чипсет нуди PCIe 3.0 x8 течението на пристаништето, како и четири PCIe 3.0 x4 долнопроточни порти.Тоа овозможува инсталирање на четири NVMe дискови на една картичка.Под windows 10, било 2/3/4 парчиња М. 2 SSD може да бидат организирани да ги НАПАЃААТ режим преку трети лица РАЦИЈА софтвер за управување.На ADWITS Quad М. 2 NVMe SSD PCIe X16 Адаптер, ASM2824 PCI Express 3.0 X16 (X8 Компатибилен) се Префрлат на 4 Порти М. 2 Адаптер Card Using овој адаптер картичка, можете да ги искористат и двете РАЦИЈА и NVMe технологија на нормален плоча за да се добие ултра SSD перформанси за игри или 8 K/4 K видео обработка Features One PCIe слот прошири до 4 port М. 2 interface Excellent топлина дисипација и издржливи design Asmedia ASM2824 PCIe Gen3 Пакет Switch чипсет нуди висока компатибилност и stability Perfectly одговара М. 2 SSD форма фактор 2242 / 2260 / 2280 / 22110, Windows / Mac OS / Linux Compatible Package List Adapter Картичка x1 Heat Спроведување на Силика Гел Подлога x2 Screwdriver x2.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите