.

.

На ADWITS PCI Express 3.0 4X 8X 16x да М. 2 NVMe и AHCI SSD Адаптер Картичка со Топлина Мијалник, Заградата-Слободни и Компатибилен со Samsung 960 970 ЕВО ПРО МД Црна и Повеќе

На ADWITS PCI Express 3.0 4X 8X 16x да М. 2 NVMe и AHCI SSD Адаптер Картичка со Топлина Мијалник, Заградата-Слободни

мислење на клиентот:

DEN 311.76
Достапност
Во достапна форма

Поддршка на копчето М, М. 2 (NGFF) форма фактор 2230/2242/2260/2280 , NVMe или AHCI протокол, PCIe-врз основа на SSD само, да НЕ ги поддржат М. 2 SATA-врз основа на SSD, ниту m SATA SSD.Претвора еден M. 2 (M Копче) интерфејс на еден PCIe 3.0 x4 x8 x16 компатибилен интерфејс.Ова е пасивен адаптер, без возачи е потребно.Подигнување можно од NVMe или AHCI SSD со PCIe подигнување им овозможи на матични плочи.На пример Intel 9 и над серија чипови матични плочи.Да книга правилно инсталиран од NVMe или AHCI SSD, ве молиме да ја инсталирате оперативниот СИСТЕМ со мајчин NVMe/AHCI поддршка.Win 10 се препорачува.Мило алуминиум топлина мијалник за одлична дисипација на топлина.Поддршка SSD големина 2230/2242/2260/2280. Поддржани SSD интерфејс : М-копче интерфејс за PCIE NVME и AHCI. (Ве молиме имајте во предвид : SATA-базирани SSDs не се поддржани.PCIE интерфејс : Поддржува PCIE 3.0 x4 / x8 / x16. По тестирање експерти, трансфер стапка може да биде 10 Gbps, и вистинскиот трансфер го оценувате во употреба е над 2000 M / s.Пренос на податоци, мултимедијални датотеки, наставни материјали и office датотеки со голема брзина.Во голема мера се зголеми ефикасноста на работата.Забелешка : актуелната читај / пишувај на брзината варира во зависност од компјутер и SSD конфигурација.Ако се поврзете на производот директно до вашиот компјутер, можете да го користите нормално.Ако вие не може да се идентификуваат SSD, ќе треба да се иницијализира тоа да го користите како се вози.Топлина мијалник е препорачливо за линискиот дизајн за дисипација на топлина, алуминиум случај, и термички runaway countermeasure.висока-перформанси алуминиум топлина мијалник што постигнува голем простор со тенки перка облик, со височина од само 11mm.Поголеми пропусти се олесни протокот на топол воздух.Саќе-како PCB одбор во голема мера ја подобрува топлина дисипација перформанси и го потиснува штета на SSD.Постојат три висок квалитет на силиконски влошки кои може да се користи заедно со топлина мијалник за зголемување на оперативниот ефикасност на опремата и го продолжи животот на SSDs.М.2 (NVMe или AHCI) PCIe адаптер x1. Возачот x1. 3 висок квалитет на силиконски влошки. 4 завртки за фиксирање.Поддршка SSD големина 2230/2242/2260/2280 Supported SSD интерфејс : М-копче интерфејс за PCIE NVME и AHCI(ве Молиме имајте во предвид : SATA-базирани SSDs не се поддржани.PCIE интерфејс : Поддржува PCIE 3.0 x4 / x8 / x16. По тестирање експерти, трансфер стапка може да биде 10 Gbps, и вистинскиот трансфер го оценувате во употреба е над 2000 M / s.Пренос на податоци, мултимедијални датотеки, наставни материјали и office датотеки со голема брзина.Во голема мера се зголеми ефикасноста на работата.Забелешка : актуелната читај / пишувај на брзината варира во зависност од компјутер и SSD конфигурација.Ако се поврзете на производот директно до вашиот компјутер, можете да го користите нормално.Ако вие не може да се идентификуваат SSD, ќе треба да се иницијализира тоа да го користите како се вози.Топлина мијалник е препорачливо за линискиот дизајн за дисипација на топлина, алуминиум случај, и термички runaway countermeasure.висока-перформанси алуминиум топлина мијалник што постигнува голем простор со тенки перка облик, со височина од само 11mm.Поголеми пропусти се олесни протокот на топол воздух.Саќе-како PCB одбор во голема мера ја подобрува топлина дисипација перформанси и го потиснува штета на SSD.Постојат три висок квалитет на силиконски влошки кои може да се користи заедно со топлина мијалник за зголемување на оперативниот ефикасност на опремата и го продолжи животот на SSDs.М.2 (NVMe или AHCI) PCIe адаптер x1 Driver x13 висок квалитет со силиконска pads4 завртки за фиксирање.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите