.

.

XIAOMINDIAN 1/2 парчиња Пластични 6mm Линеарна Топката Имајќи Буш Черупка CNC Делови 3D Печатач Цврст Полимер LM6LUU Имајќи Печатач Делови (Големина : 1 buc)

XIAOMINDIAN 1/2 парчиња Пластични 6mm Линеарна Топката Имајќи Буш Черупка CNC Делови 3D Печатач Цврст Полимер

мислење на клиентот:

DEN 268.56
Достапност
Во достапна форма

Број на модел : Пластични имајќи LM6 LUU.прашина доказ, Шок доказ, noiseless, без повреда вратило, чистење (без лубрикант),.Со супериорен носат-отпор и да се Применуваат многу добро да ротација, замав и линеарно движење. 3 D Печатач Делови Додатоци.Должина : 35mm● Име : RJ4 JP-01-06 Пластични линеарна топката baearings.● Внатре дијаметар : 6mm.● Надворешен дијаметар : 12mm.● Должина : 35mm.●Број на модел : RJMP-01-06 Overview : втората генерација инженеринг пластични линеарна имајќи RJMP има две предности : мали грешки и ниска цена.Димензии се во согласност со стандардот оборотните топката лежишта.Лесно е да се заврши на собранието со едноставно притискање со вашата рака.Еластична прскалки осигура безбедноста.Оваа стапка може да се користи со сите линеарни основи, тандем бази и вратило материјали.Карактеристики : прав доказ, Шок доказ, noiseless, без повреда вратило, чистење (без лубрикант), Со супериорен носат-отпор и да се Применуваат многу добро да ротација, замав и линеарно движење.Лесно е да се заврши на собранието со едноставно притискање со вашата рака.Одржување-бесплатен, само-подмачкување, нема потреба да земам гориво.Мала празнина (0.01-0.05 mm), погоден за 10-30 mm бунари со дијаметар.Matchable оски : Алуминиум вратило, Челик окно, од не ' Рѓосувачки челик вратило, Тешко оска, Карбонски влакна shaft RJMP-01-06 Одржување-free - дури и во песок, исто така може да се користат, главно, за индустрија : ракување, леење индустрија, прашина работилници, автоматизација опрема, теренските операции, фитнес опрема.Ве молиме да се чувствуваат слободни да не контактирате ако никакви проблеми, нашата служба за корисници тим ќе одговори на вас во прв пат.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите