.

.

Олимп FE-220 7.1 ПРАТЕНИК 3X Оптички Зум

Олимп FE-220 7.1 ПРАТЕНИК 3X Оптички Зум

мислење на клиентот:

DEN 840.00
Достапност
Во достапна форма

3x оптички зум.Со компактен, лесен-линија тело мерење 92mm широк, 55мм висока и 22mm тенка, Олимп Дигитална Камера FE-220 е идеална за да се лизга во вашиот џеб за брилијантен, јасни слики насекаде, во секое време.Олимп FE-220, исто така, е опремен со тресат доказ анти blur решение на владата, која со побрзо shutter speed, го минимизира blur предизвикани од страна тресат и предмет движење.Резултатите се зачудувачки јасни слики без главоболка на заматени слики.Карактеристики : Со стилски тело, што е 22.4 мм тенка, на 7.1 мегапикселна FE-220 е идеална за да се лизга во кошула џеб или чанта за да земеш со тебе, насекаде.Одликувајќи се со Shakeproof Анти Blur режим, слика blur предизвикани од тресењето на рацете или предмет движење во услови на слаба светлина е значително намалена.А 3x прецизност Олимп зум објектив обезбедува широк или далеку од далечина се секогаш остар со свежи детали, како и голем 2.5 инчен LCD екран го прави обликување и прегледување направените слики пријатно.За гужва-слободен момент и да пука погодност, FE-220 е опремен со автоматски режим, како и 13 оптимизиран сцени.На екранот Снимање Водич функција дава чекор-по-чекор насоки за да го промените клучот прилагодувања на камерата за да ви помогне да се земе дека совршена слика.На здрав нерѓосувачки челик метално тело дава додава доверба за тенок и лесен FE-220 да се донесе заедно, насекаде!Спецификации : Главни Карактеристики на Камерата Стил : Ултра-компактен Оптички Зум : 3x Дигитален Зум : 4x Камера Функција : Стабилизација на Сликата,Обоени LCD Големина : 2.5 Карактеристики Резолуција : 7.1 Мегапикселна Чувствителноста на Светло : ISO 100, ISO 400, ISO 200, ISO 640, ISO 64, ISO автоматско Снимање : Рамка филм режим Max Shutter Speed : 1/2000 дик Мин Shutter Speed : 4 дик Изложеност Начини : Програма, автоматски Баланс на Белата боја : Автоматски се Уште Формат на Слика : JPEG Видео Снимајте : AVI - 640 х 480 - 15 fps � AVI - 320 x 240 - 15 fps Дигитален Зум : 4 x Леќа Систем Оптички Зум : 3 x Тип : Зум објектив - 6.3 mm -18.9 mm.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите