.

.

Tomantery Капацитивни Сензор, Извор на Светлина е Инфраред светодиодни Диоди Фотоелектрически Switch за Робот Пречка Избегнување за E3Z-R61

Tomantery Капацитивни Сензор, Извор на Светлина е Инфраред светодиодни Диоди Фотоелектрически Switch за Робот

мислење на клиентот:

DEN 1804.80
Достапност
Во достапна форма

Детекција на опсег на сензорот е 4 метри, што е помалку замеша со видлива светлина, едноставно да се соберат и лесен за употреба.Излез режим на фотоелектрически сензор (фотоелектрически switch) е NPN, и пренос на изведба е стабилна.Широко се користи во различни автоматизација производи, како што се автомобил врати, гаражи, робот за избегнување и собранието линии, итн.Користете 1.93 метри долг кабел за да се олесни вашиот жици аранжман и едноставно да се поврзете.Извор на светлина е инфраред светодиодни диоди, која има ниска потрошувачка на енергија и долг животен век.Функција : 1. Детекција на опсег на сензорот е 4 метри, што е помалку замеша со видлива светлина, едноставно да се соберат и лесно да се use2. Широко се користи во различни автоматизација производи, како што се автомобил врати, гаражи, робот за избегнување и собранието линии, итн.3. Извор на светлина е инфраред светодиодни диоди, која има ниска потрошувачка на енергија и долго услуга life4. Користете 1.93 метри долг кабел за да се олесни вашиот жици аранжман и едноставен за connect5. Излез режим на фотоелектрически сензор (фотоелектрически switch) е NPN, и пренос перформанси е stable Specification : Предмет Тип : Капацитивни Sensor Model : E3 Z-R61 Detection Растојание : Прибл. 4 метри / 13.1 ft Output Режим : NPN output Standard Откривање Објект : φ75mm нетранспарентно object Pointing Агол : 2-10°Напојување Напонот : 10-30 VDCLight Извор : Инфрацрвена светлина емитуваат diode Cable Должина : Околу. 1.93 m / 6.3 ft Application Сценарија : Широко се користи во многу автоматизација производи, како што се автомобил врати, гаражи, робот пречка избегнување, собранието линии, итн.Работна Околина Температура : -25~+75℃Температура На Чување : -45~+80℃Влажност :

Клучни карактеристики

Item Type:
Capacitive Sensor
Model:
E3Z-R61
Detection Distance:
Approx. 4 meters / 13.1ft
Output Mode:
NPN output
Standard Detection Object:
φ75mm opaque object
Pointing Angle:
2-10°
Power Supply Voltage:
10-30VDC
Light Source:
Infrared light emitting diode
Cable Length:
Approx. 1.93m / 6.3ft
Application Scenarios:
Widely used in many automation products such as car doors, garages, robot obstacle avoidance, assembly lines, etc.
Working Environment Temperature:
-25~+75℃
Storage Temperature:
-45~+80℃
Humidity:
How to Use:
The brown wire is connected to the positive pole, the blue wire is connected to the negative pole, and the black wire is connected to the output signal 
Package List:
1 x Capacitive Sensor :
1 x Reflector :

Им се допаѓа и на купувачите