.

.

Преносни Гитара Делови Електрична Гитара Крајната Диск за Гитара за Гитара Почетници

Преносни Гитара Делови Електрична Гитара Крајната Диск за Гитара за Гитара Почетници

мислење на клиентот:

DEN 873.60
Достапност
Во достапна форма

Три копчиња се посебно да се користат за прилагодување на јачината на звукот (стекнат knob), се приспособат на степенот на нарушување (volumn knob) , и да се прилагоди на сила на tone(тон knob).Крајната вози ефект на возилото ви дава богат, блиску до нарушување overspeed, повеќе од она што диоди цевка засилувач може да се обезбеди.Отвори го овој педалот може да се најде вид на одговор и широк хармонично overdrive цевка засилувач.Режим на копчето направете режим висока фреквенција е поголема од режим на ниско ниво, ПРЕДВОДЕНА визуелно може да укажуваат на работниот статус на гитара на возилото, powered by DC 9 V адаптер, лесен за употреба.Вистинската Заобиколат дизајни ќе се минимизира тонот на косата да се реализира оригиналниот звук на вашиот гитара.Функција : 1. Крајната вози ефект на возилото ви дава богат, блиску до нарушување overspeed, повеќе од она што диоди цевка засилувач може да provide2. Отвори го овој педалот може да се најде вид на одговор и широк хармонично overdrive цевка amplifier3. Три копчиња се посебно да се користат за прилагодување на јачината на звукот (стекнат knob), се приспособат на степенот на нарушување (volumn knob) , и да се прилагоди на сила на tone(тон knob)4. Вистинската Заобиколат дизајни ќе се минимизира тонот на косата да се реализира оригиналниот звук на вашиот guitar5. Режим на копчето направете режим висока фреквенција е поголема од режим на ниско ниво, ПРЕДВОДЕНА визуелно може да укажуваат на работниот статус на гитара на возилото, powered by DC 9 V адаптер, погодно за use Spec : Предмет Тип : Ultimate Drive Material : Школка : Алуминиум alloy Interface : Brass Components : Полиестер fiber Circuit Одбор : Стакло fiber Connector : ABS plastic Input Отпорност : 1m Ohms Output Отпорност : 1k Ohms Running Струја : 6m APower Набавка : DC 9 V Адаптер(не се вклучуваат)Пакет Листа : 1 x Ефект Pedal1 x Прирачник за Корисникот.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите