.

.

5.8 GHz-Микробранов Сензор, Точна Идентификација на TDL‑1913 година, Микробранова Сензор Микробранова Сензор Чувствителни за Предупредување Објект за Опрема за Следење

5.8 GHz-Микробранов Сензор, Точна Идентификација на TDL‑1913 година, Микробранова Сензор Микробранова Сензор

мислење на клиентот:

DEN 1046.40
Достапност
Во достапна форма

Чувствителни сензори, точна идентификација на движење на биолошката и не‑биолошки тела, со цел да се намали стапката на misoperation.Автоматски да се идентификуваат силата на амбиентална светлина, светлината ќе биде кога осветлувањето барања се постигне и да се има народ.Користење 5.8 GHz оперативни фреквенција, силна анти‑мешање, стабилен и сигурен перформанси.Безбеден, удобен и интелигентни, додека човечкото тело не остави сетилните област, товарот електрични апаратот ќе продолжи да работи.Користење на висок квалитет на ПХБ, 4 P терминал, работен напон е 85 V‑250 VAC, товарот е 10 A.Функција : 1. Чувствителни сензори, точна идентификација на движење на биолошката и не‑биолошки тела, со цел да се намали стапката на misoperation.2. Користење на висок квалитет на ПХБ, 4 P терминал, работен напон е 85 V‑250 VAC, товарот е 10 A.3. Безбеден, удобен и интелигентни, додека човечкото тело не остави сетилните област, товарот електрични апаратот ќе продолжи да работи.4. Користење 5.8 GHz оперативни фреквенција, силна анти‑мешање, стабилен и сигурен перформанси.5. Автоматски да се идентификуваат силата на амбиентална светлина, светлината ќе биде кога осветлувањето барања се постигне и да се има народ.Спецификација : Предмет Тип : Микробранова Сензор Switches Product Материјал : PVCProduct Боја : Чиста white Product Модел : TDL-1913 Working Напон : AC85-250 VStandby Потрошувачка на Енергија : 0.07 WTransmitting Моќ :

Клучни карактеристики

Item Type:
Microwave Sensor Switches
Product Material:
PVC
Product Color:
Pure white
Product Model:
TDL-1913
Working Voltage:
AC85-250V
Standby Power Consumption:
0.07W
Transmitting Power:
Working Frequency:
5.8GHz
Induction Distance:
Approx. 2 ~ 16meter / 6.6 ~ 52.5ft (adjustable)
Working Delay:
8 seconds to 12 minutes adjustable
Light Control Illuminance:
2-200LUX adjustable
Load Power:
800W (resistive load) 200W (capacitive load)
Size:
Approx. 41mm / 1.6in
39mm / 1.5in :
90mm / 3.5in  :
Package List:
1 x Sensor Switches :
1 Package Accessories(4 Parts) :
1 x User Manual  :

Им се допаѓа и на купувачите