.

.

JOSINY Сина Светлина Блокирање Очила - Сина Светлина Очила за Жени Мажи Телефони Компјутерска Игра

JOSINY Сина Светлина Блокирање Очила - Сина Светлина Очила за Жени Мажи Телефони Компјутерска Игра

мислење на клиентот:

DEN 207.60
Достапност
Во достапна форма

Дали сте знаеле дека просечниот Американец минува седум часа дневно на компјутер?Не е чудо дека 58 проценти од возрасните анкетирани од Американската Око-П страдаат од компјутерска визија синдром, или дигитални замор на очите.Дигитални замор на очите е физички неудобности чувствував по два или повеќе часа во непосредна или средината на опсег на оддалеченост на дигитален уред како што е десктоп или лаптоп компјутер, таблет, e-reader или мобилен телефон.Ние не може едноставно да се избегне дигитални екрани.Наместо тоа, ние мора да научат да се најдат начини да се заштитиме себеси од потенцијалните негативни ефекти екран употреба може да има.Американската Академија за Офталмологија ви препорачува да употребувате компјутерски очила за да се минимизираат ефектите на дигитални екрани во вашиот живот.JOSINY сина светлина очила блокира 99% од сина светлина донесе по Телефон и компјутер со UV400 заштита и за намалување на отсјај.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите