.

.

MXJSUA Дијамант Сликарство Колекции за Возрасни, Круг Целосна Вежба Дијамант Сликарство Колекции 5D DIY Дијамант Слика од Бројот Колекции Дијамант Уметнички Колекции з

MXJSUA Дијамант Сликарство Колекции за Возрасни, Круг Целосна Вежба Дијамант Сликарство Колекции 5D DIY Дијамант

мислење на клиентот:

DEN 239.76
Достапност
Во достапна форма

ЦЕЛОСНА ВЕЖБА - бисери ја покриваат целата слика и да се направи слика повеќе сјај, Ако имате доволно време и трпение и како предизвик на проектот, ова е сосема за вас!.ФЛЕШ ДИЈАМАНТИ - 5 D дијаманти имаат круг дното со 18 фацетирани делови, па тие може да се фати на светлина и искра.HD ПЛАТНО - Висока јасно печатење масло на платно има дури и текстура, моделот на себе има леплива позадина и заштитен филм ќе го задржи на слика лепливи, па лесно можете да се заврши тоа.ДОДАДЕТЕ ПОВЕЌЕ ЗАБАВА ЗА ЖИВОТ - На рачно изработени 5d дијамант сликарство колекции можат да го подобрат дете рацете на способноста, да им помогне да ги пренасочите постари од досада, збогатување на млади луѓе слободно време и да се биде добар сврзување искуство за семејството.Долгорочна КОНЗЕРВАЦИЈА - Водоотпорен платно и не бледнее вежби направи завршен проект да се задржи повеќе од 20 години.Тоа е сјајна она што го гледате во слика.Тоа е исклучителна да се даде пријатели и најблиски да го изразат добри желби.Едноставно обесени тоа на ѕид, што ќе ја направи вашата соба и вашиот свет поубаво. 1 x Коцка глина. 1 x Дијамант пенкало. 1 x Коцка дијамант послужавник. 1 x Висока дефиниција масло на платно.Шарени магија дијаманти.Многу совршен ѕид декорација за дневна соба, спална соба, канцеларија, хотел,трпезарија, кујна, бар итн.Тоа ќе го направи вашата соба и вашиот свет поубаво.Дијамант слики се исто така одличен подарок за вашите роднини и пријатели,благодарност и колекција се добар избор.Одлично за двојка, familys или пријатели да го направите дијаманти сликарство.Секој ќе се забавуваат кога работат заедно!.За викенд попладне, најдете удобно место за да започнете вашата сликарство.Се создаде забава исполнета романтичен датум ноќ.На DIY дијаманти сликата е совршен начин да го убие некое време, и вие ќе имате убава слика на вашиот ѕид. 1.Најдете соодветните дијамант торба според броеви или букви.2.Се повлече на дијаманти во лента и се тресат.3.Применуваат соодветни глина за penpoint.4.Употреба на penpoint да adsorb дијамант.5.Стап дијамант врз canvass соодветната позиција.6.Притиснете го заврши сликата да се направи дијаманти повеќе фиксна.Многу совршен ѕид декорација за дневна соба, спална соба, канцеларија, хотел,трпезарија, кујна, бар итн.Тоа ќе го направи вашата соба и вашиот свет поубаво.Дијамант слики се исто така одличен подарок за вашите роднини и пријатели,благодарност и колекција се добар избор.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите