.

.

Woolzies Здраво Wellness Двојно-Заврши Етерично Масло Мешавини Сет на 3 | Вклучува Спиење, Ладно Затка и Имунитет | Двојна Употреба Дизајн Roll-on за нега на Кожа & Тело + Dropper за Ш

Woolzies Здраво Wellness Двојно-Заврши Етерично Масло Мешавини Сет на 3 | Вклучува Спиење, Ладно Затка и Имунитет

мислење на клиентот:

DEN 407.52
Достапност
Во достапна форма

Woolzies Имунитет Нафта Мешавина е зацврсна масло, кое е дизајниран за поддршка на телото на природната одбрана.Се тркалаат на функција и компактна големина направи тоа spillproof, патување-пријателски, и авио-одобрени.На едниот крај има ролери и на другиот крај, тоа е dropper.Woolzies Ладно Затка Етерично Масло е одличен спој на масла, што е посебно дизајниран да се вардат од настинка.Поради својата двојна употреба дизајн, Ладно Затка Комбинација е многу разноврсна и може да се ужива во многу начини.Спиење мешавина помогне да се промовира подобро спиење ароматерапијата со пополнување на соба, со топло ароматични магла што му носи задоволство на сетилата.Вашето задоволство загарантирани!Нашите клиенти се нашите #1 приоритет и ние би сакале и вие да се приклучат на Woolzies Семејство.Ние сме посветени да носат можете безбедно, природен производи кои се одлични за вашето семејство и на животната средина.Нашите Сертифицирани Aromatherapists се среќни да ви помогне со сите ваши Етерично Масло прашања.Ние сакате да бидете сигурни и задоволни со вашето купување.Ве молиме контактирајте не со било какви прашања имате и ние ќе бидеме среќни да ви помогне!.Здраво Wellness ги обединува сите на нашите омилени имунолошкиот-зголемување на ролна-ons во една корисна во собата, така свеж здив на воздухот е секогаш во близина.Двоен-заврши за два пати на здравиот начин на добрина!Woolzies Имунитет Нафта Мешавина е одличен спој на етерични масла наменети за поддршка на телото на природната одбрана.Тоа е слатка зачинета арома и содржи Карамфил, Лимон, Чајно Дрво, Цимет, Еукалиптус Radiata, и Рузмарин Етерични Масла и е пре-разредена во Бадемово Масло.Имунитет Спој може да се вдишат, пренесуваат на трети лица, кои се применуваат со локална примена, и се користи за чистење.Woolzies Ладно Затка Мешавина има смирувачки мирис и содржи масла од Нане, Лимон, Вар, & Превозникот Масла и е пре-разредена во Бадемово Масло.Ладно Затка Спој може да се вдишат, пренесуваат на трети лица, и се применува локална примена.Woolzies Спиење Мешавина има питу цветни ароми и содржи ружино дрво, Смирна, Spruce, Камилица, Neroli, Портокал, и Здравец Масла и е пре-разредена во Бадемово Масло.Поради својата двојна употреба дизајн, Здраво Wellness Нафта Мешавина се многу разноврсна и може да се користи на многу начини.Некои идеи се : Масажа Спиење се Вклопуваат во долниот дел на нозете пред да одите на спиење.Се тркалаат на вашиот зглобовите, тилот на вратот и зад ушите за да се опуштите.Додавање 5-10 капки за топла бања за да се смири твоето тело.Место 2-3 капки Сон Мешавина на вашиот перница или ќебе за да се поттикне да ги смири и спиење.Додадете 2-3 капки на Имунитетот се Спојуваат и машина за миење на садови во прав, перење во прав, и на пример, перење на садови за течни да се отстрани мириси.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите