.

.

DERNORD Санитарна Проверка Вентил - Еден Начин на Проток - 1.5 Три Менгеме Стил, од не 'Рѓосувачки Челик 304, FKM Заптивка (1.5 Три Менгеме Проверете Вентил)

DERNORD Санитарна Проверка Вентил - Еден Начин на Проток - 1.5 Три Менгеме Стил, од не 'Рѓосувачки Челик 304,

мислење на клиентот:

DEN 1007.76
Достапност
Во достапна форма

Цевка OD : 1-1/2 Инчи, Ferrule Големина : 50.5 ММ, се Вклопува Со 1,5 Инчен Три-менгеме.Материјал : SAE 304 од не ' Рѓосувачки Челик,Max Температура:130°C,Макс Притисок : 10 Бар (145 PSI).Прилагодливи притисок преку пролет замена (1 пролет вклучени)- Брзо доаѓа освен за лесно чистење.Оваа еден начин проверете вентил овозможува проток само во една насока.Кога ќе престане да тече вентил автоматски се затвора за да се запре материјали од back-тече.Притисокот потребно да се отвори вентил и да се прилагоди од страна на замена од внатрешниот пролет (само една пролет вклучен) или ротирачки пролетта плоча.DERNORD била вклучена во производство на комерцијални пивара, винарска визба и преработка на храна опрема како санитарни вентили, фитинзи, резервоар компоненти и пумпи за многу години.Ние користи напредни нумерички контрола на машина алатки, обработка и тестирање на капацитети за да се обезбеди висок квалитет на нашите производи.Сите DERNORD производи се произведени во согласност со различна површина бои, материјали и стандардите за индустријата, вклучувајќи ISO, DIN, IDF, SMS, итн.Ние производство на широк спектар на нерѓосувачки челик санитарни вентили и фитинзи како што се од нерѓосувачки челик пеперутка вентили, санитарни топката вентили, санитарна проверка вентили, санитарен поглед очила, цевка адаптер и цевки конектори, итн.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите